poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Żeglarstwo. Szczecinianie zdominowali mistrzostwa Polski

Żeglarstwo. Szczecinianie zdominowali mistrzostwa Polski

Żeglarstwo. Szczecinianie zdominowali mistrzostwa Polski
Data publikacji: 2016-09-25 19:39
Ostatnia aktualizacja: 2016-10-01 19:51
Wywietleń: 2259 156661

Żeglarka Pogoni Sejk Szczecin Agnieszka Skrzypulec wywalczyła ósmy z rzędu tytuł mistrzyni Polski w klasie 470. Szczecinianka płynęła w parze ze swoja olimpijską partnerką Irminą Mrózek-Gliszczyńską.

Nasza zawodniczka pierwsze cztery tytuły wywalczyła z reprezentującą obecnie barwy Austrii Jolantą Ogar, kolejne dwa z Natalią Wójcik, a dwa ostatnie ze swoją obecną załogantką Irminą Mrózek Gliszczynską (ChKŻ Chojnice). Dziesiąta załoga igrzysk w Rio zajęła też pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, do której zaliczają się wyniki mężczyzn.

- Zawsze sympatycznie jest pokonać w bezpośredniej walce facetów, tym bardziej, że pływamy na takim samym sprzęcie – powiedziała po zawodach Agnieszka Skrzypulec. - Teraz rywalizacja była bardziej zacięta, ale wpływ miały nasze fizyczne niedostatki. W zeszłym roku regaty odbywały się w słabym i zmiennym wietrze, z którym najlepiej sobie radziłyśmy, natomiast w tej edycji przez trzy dni pływaliśmy w zdecydowanie trudniejszych warunkach. A przy silnym wietrze i sporej fali waga odgrywa ogromną rolę. Lżejsi mają trudniej.

Teraz ten duet czeka dłuższa przerwa, bowiem Mrózek Gliszczynska przejdzie w środę w Starogardzie Gdańskim operację kontuzjowanego lewego kolana.

- Po tym sezonie czuję się o pięć lat starsza, bo wszystko mnie boli – kontynuuje szczecinianka. - Ten rozbrat dobrze nam jednak zrobi. Odświeżymy ciało i umysł, będziemy miały też okazję nadrobić zaległości na uczelni. A później podejmiemy kolejne wyzwanie i spróbujemy razem zakwalifikować się na igrzyska w Tokio.

Wśród mężczyzn zwyciężyli Maciej Sapiejka i Adam Krefft. Ten drugi jest kolegą klubowym Agnieszki Skrzypulec z Pogoni Szczecin.

W klasie Laser Standard po raz czwarty z rzędu wygrał drugi po Agnieszcze Skrzypulec szczeciński olimpijczyk z Rio de Janeiro Kacper Ziemiński. Zawodnik klubu SEJK Pogoń Szczecin przyznał jednak, że przystąpił do tych regat bez przygotowań.

- W Gdańsku startowałem na świeżości. Po igrzyskach w Rio nic nie robiłem, nie spojrzałem nawet na wodę. Muszę jednak podkreślić, że od poprzednich mistrzostw młodzi zawodnicy zrobili bardzo duży postęp. Widać, że mają spory potencjał - zauważył 18. żeglarz igrzysk w Brazylii. (par)

 

Komentarze

pol 32
ten drugi tylko jest kolega klubowym Agi, jak nie wiecie to nie piszcie bzdur !
2016-10-01 18:30:01
Baj M
Nawet Legia w naszej lidze też czasem wygrywa.
2016-09-26 11:49:27
Baj baj de Wind
Trzeba było świętować na Olimpiadzie, teraz to i Radwańska wygrywa.
2016-09-26 11:04:59

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy