poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > Sport > Żeglarstwo. Skrzypulec siódma w Japonii

Żeglarstwo. Skrzypulec siódma w Japonii

Żeglarstwo. Skrzypulec siódma w Japonii
Data publikacji: 2019-08-09 11:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-09 11:43
Wywietleń: 392 407435

Szczecińska żeglarka Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar zajęły siódme miejsce w żeglarskich mistrzostwach świata w klasie 470. W piątek Polki, które wcześniej zapewniły sobie kwalifikację do igrzysk, wygrały na olimpijskim akwenie Enoshima wyścig medalowy z udziałem 10 najlepszych załóg.

W mistrzostwach rozegrano 12 wyścigów. Wtorkowe zmagania reprezentantki SEJK Pogoń Szczecin i UKŻ Wiking Toruń zakończyły na trzeciej pozycji, ale w środę spadły na czwarte, natomiast w czwartek na siódme miejsce i straciły szanse na medal.

W piątek biało-czerwone okazały się najlepsze w podwójnie punktowanym wyścigu medalowym z udziałem 10 najlepszych załóg, ale nie zdołały poprawić swojej lokaty. Podopieczne trenera Zdzisława Staniula zrealizowały natomiast podstawowe zadanie, jakim było wywalczenie olimpijskiej nominacji.

Za rok w Tokio w tej klasie wśród kobiet rywalizować będzie 21 załóg i osiem pierwszych teamów (do tego z urzędu doszły gospodynie igrzysk) zapewniło sobie tę kwalifikację podczas ubiegłorocznych mistrzostw globu wszystkich klas olimpijskich w Aarhus. W tym gronie nie było jednak Polek, które w Danii zostały sklasyfikowane na odległym, 18. miejscu.

Kolejnych sześć państw wyłonionych zostało właśnie w Enoshimie. Wśród załóg, które nie miały prawa startu w stolicy Japonii, Skrzypulec i Ogar zajęły pierwszą pozycję.

W Enoshimie na najwyższym stopniu podium stanęły wicemistrzynie Europy i brązowe medalistki mistrzostw globu Brytyjki Hannah Mills i Eilidh McIntyre, które wyprzedziły broniące tytułu Japonki Ai Kondo Yoshidę i Miho Yoshiokę oraz aktualne mistrzynie Starego Kontynentu Francuzki Camille Lecointre i Aloise Retornaz. U kobiet rywalizowało 39 duetów z 22 państw.

Po tym czempionacie Skrzypulec i Ogar nie wracają do kraju, bowiem w dniach 15-22 sierpnia na tym akwenie odbędą się zawody Olympic Test Event. (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie