Żeglarstwo. Skrzypulec i Rodziewicz mistrzami Polski

Data publikacji: 30 września 2018 r. 19:32
Ostatnia aktualizacja: 30 września 2018 r. 19:32

W Gdańsku odbyły się międzynarodowe mistrzostwa Polski w żeglarstwie, w których rywalizowało 166 zawodników z 46 klubów i pięciu krajów - poza Polską, także z Białorusi, Danii, Estonii i Norwegii, a reprezentanci Szczecina wywalczyli 2 złote medale.

Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) zdobyła 10. z rzędu tytuł mistrzyni Polski w klasie 470. U ujścia Wisły Śmiałej w Górkach Zachodnich w Gdańsku Skrzypulec pływała z Jolantą Ogar (UKŻ Wiking Toruń), z którą wywalczyła swoje cztery pierwsze tytuły.

29-letnia sterniczka triumfowała później z innymi załogantkami – dwa razy z Natalią Wójcik i trzy z Irminą Mrózek Gliszczynską (ChKŻ Chojnice). Skrzypulec i Ogar zajęły też pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, do której zaliczają się wyniki mężczyzn.

Szóstego kolejnego tytułu nie zdołał natomiast wywalczyć w klasie Laser Standard trzykrotny olimpijczyk Kacper Ziemiński. 28-letni zawodnik SEJK Pogoń prowadzi w Sępólnie Krajeńskim razem z bratem firmę produkującą meble z litego drewna i żeglarstwo traktuje już amatorsko. Startując w Gdańsku bez treningu był trzeci, a po raz pierwszy mistrzem został inny reprezentant SEJK Pogoń - Jakub Rodziewicz. (pap)