czwartek, 05 grudnia 2019.
Strona główna > Sport > Żeglarstwo. Po raz 55. wystartowały Etapowe Regaty Turystyczne

Żeglarstwo. Po raz 55. wystartowały Etapowe Regaty Turystyczne [GALERIA]

Żeglarstwo. Po raz 55. wystartowały Etapowe Regaty Turystyczne
Data publikacji: 2019-07-20 22:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-20 22:18
Wywietleń: 743 403766

W sobotę (20 lipca) wystartowały z Trzebieży po raz 55. Etapowe Regaty Turystyczne. Biorą w nich udział załogi 61 jachtów. 

Ponad 250 żeglarzy w rodzinno-przyjacielskich załogach 61 jachtów stawiła się w piątek i sobotę w odnowionym Porcie Jachtowym Trzebież. Okazją było rozpoczęcie już 55. Etapowych Regat Turystycznych, największej żeglarskiej imprezy ZOZŻ, organizowanej przy współudziale władz miast i gmin: Police, Świnoujście, Dziwnów, Kamień Pomorski, Wolin, Nowe Warpno, Trzebież, Stepnica oraz Szczecin.

Poranną sobotnią ceremonię otwarcia imprezy prowadziła Iza Kidacka - sędzia główny i komandor Regat, a wśród gości byli m.in. marszałek Olgierd Geblewicz, burmistrzowie Polic i Nowego Warpna.

Otwarcie regat tradycyjnie ogłosił prezes Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Zbigniew Zalewski, a poczet sztandarowy stanowiła rodzinna, trzypokoleniowa załoga jachtu s/y „Gueswork”. Potem, o godz. 14, nastąpił start do I etapu i Wyścigu o Puchar Prezesa ZOZŻ.

Podczas tygodniowej regatowej i towarzysko-rodzinnej żeglugi, podzielonej na osiem etapów, uczestnicy pokonają trasę z Trzebieży przez Świnoujście i Dziwnów do Kamienia Pomorskiego i z powrotem przez Dziwnów, Świnoujście, Wolin, Nowe Warpno i Stepnicę, znowu do Trzebieży. Tam, w niedzielę (28 lipca) odbędzie się ceremonia zamknięcia regat i wręczenie pucharów, nagród i upominków.

Tekst i fot.: Wiesław Seidler

Żeglarstwo. Po raz 55. wystartowały Etapowe Regaty Turystyczne Żeglarstwo. Po raz 55. wystartowały Etapowe Regaty Turystyczne Żeglarstwo. Po raz 55. wystartowały Etapowe Regaty Turystyczne Żeglarstwo. Po raz 55. wystartowały Etapowe Regaty Turystyczne Żeglarstwo. Po raz 55. wystartowały Etapowe Regaty Turystyczne

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pomaszerowali w imię ekologii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy powinno się zakazać sprzedaży małych wódek tzw. małpek?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie