Poniedziałek 06 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Żeglarstwo. Po raz 55. wystartowały Etapowe Regaty Turystyczne [GALERIA]

Data publikacji: 2019-07-20 22:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-20 22:18
Żeglarstwo. Po raz 55. wystartowały Etapowe Regaty Turystyczne
Fot. Wiesław Seidler  

W sobotę (20 lipca) wystartowały z Trzebieży po raz 55. Etapowe Regaty Turystyczne. Biorą w nich udział załogi 61 jachtów. 

Ponad 250 żeglarzy w rodzinno-przyjacielskich załogach 61 jachtów stawiła się w piątek i sobotę w odnowionym Porcie Jachtowym Trzebież. Okazją było rozpoczęcie już 55. Etapowych Regat Turystycznych, największej żeglarskiej imprezy ZOZŻ, organizowanej przy współudziale władz miast i gmin: Police, Świnoujście, Dziwnów, Kamień Pomorski, Wolin, Nowe Warpno, Trzebież, Stepnica oraz Szczecin.

Poranną sobotnią ceremonię otwarcia imprezy prowadziła Iza Kidacka - sędzia główny i komandor Regat, a wśród gości byli m.in. marszałek Olgierd Geblewicz, burmistrzowie Polic i Nowego Warpna.

Otwarcie regat tradycyjnie ogłosił prezes Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Zbigniew Zalewski, a poczet sztandarowy stanowiła rodzinna, trzypokoleniowa załoga jachtu s/y „Gueswork”. Potem, o godz. 14, nastąpił start do I etapu i Wyścigu o Puchar Prezesa ZOZŻ.

Podczas tygodniowej regatowej i towarzysko-rodzinnej żeglugi, podzielonej na osiem etapów, uczestnicy pokonają trasę z Trzebieży przez Świnoujście i Dziwnów do Kamienia Pomorskiego i z powrotem przez Dziwnów, Świnoujście, Wolin, Nowe Warpno i Stepnicę, znowu do Trzebieży. Tam, w niedzielę (28 lipca) odbędzie się ceremonia zamknięcia regat i wręczenie pucharów, nagród i upominków.

Tekst i fot.: Wiesław Seidler

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA