Żeglarstwo. Jedenasty tytuł Skrzypulec

Data publikacji: 08 września 2019 r. 18:21
Ostatnia aktualizacja: 08 września 2019 r. 19:07

Szczecińska żeglarka Agnieszka Skrzypulec zdobyła w Gdańsku 11. z rzędu tytuł żeglarskiej mistrzyni Polski w klasie 470. 30-letnia sterniczka i jej starsza o siedem lat załogantka Jolanta Ogar (UKŻ Wiking Toruń), które ścigały się z mężczyznami, wygrały dziewięć wyścigów.

Trzecia załoga rozegranych w sierpniu regat przedolimpijskich w Enoshimie zdecydowanie zajęła też pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Skrzypulec i Ogar wygrały dziewięć startów i w niedzielę nie musiały już rywalizować w ostatnim podwójnie punktowanym wyścigu medalowym.

Cztery pierwsze i dwa ostatnie złote medale mistrzostw Polski Skrzypulec wywalczyła z Ogar, a ponadto dwa razy triumfowała z Natalią Wójcik (SEJK Pogoń) i trzy z Irminą Mrózek Gliszczynską (ChKŻ Chojnice).

Znakomicie wypadł też duet szczecińskich żeglarzy rywalizujących w klasie Laser Standard. Tytuł mistrzowski wywalczył Tadeusz Kubiak, a srebrny medal zdobył jego kolega klubowy z SEJK Pogoni Szczecin, Jakub Rodziewicz. (par)