Niedziela 03 lipca 2022r. 
REKLAMA

Żeglarstwo. Celem YKP Szczecin jest podium

Data publikacji: 2022-05-18 17:53
Ostatnia aktualizacja: 2022-05-18 17:53
Żeglarstwo. Celem YKP Szczecin  jest podium
Konferencja prasowa w Marinie Club Szczecin; w towarzystwie sponsorów w środku z mikrofonem sternik Patryk Zbroja; pierwszy z prawej sternik drugiego zespołu Krzysztof Rączka. Fot. Paweł REICHELT  

Na terenie Mariny Club, odbyła się konferencja prasowa zespołu Yacht Klub Polski Szczecin, dotycząca udziału tej drużyny w rozgrywkach Polskiej Ligi Żeglarskiej na poziomie Ekstraklasy, do której szczecinianie właśnie awansowali.

Przypomnijmy, że w zeszłym sezonie załoga YKP Szczecin zadebiutowała w I lidze, w której zajęła III miejsce i wywalczyła awans do Ekstraklasy.

- Celem na ten sezon jest oczywiście walka o mistrzostwo, ale realnie patrząc, to chcielibyśmy powalczyć o podium, a dodam, że jesteśmy już po pierwszych treningach i regatach meczowych - powiedział na konferencji Patryk Zbroja, sternik zespołu YKP Szczecin.

W tym sezonie rozgrywki odbędą się w Sopocie, Gdyni, Szczecinie i Warszawie. Pierwsze regaty zaplanowano już na 28-29 maja w Sopocie.

- Przed nami cztery rundy, czyli cztery imprezy - kontynuuje sternik zespołu. - W Ekstraklasie spodziewamy się ostrej rywalizacji. Na 18 zespołów, aż 12 celuje w pierwszą trójkę.

Tytułu sprzed roku broni zespół YKP Gdynia, a zawody odbywać się będą na jachtach klasy RS21. Jest to certyfikowana przez żeglarstwo światowe oficjalna klasa międzynarodowa. Na jachtach tego właśnie typu odbywają się wyścigi w ramach Polskiej Ligi Żeglarskiej.

Skład szczecińskiego zespołu to: Patryk Zbroja (sternik), Krzysztof Żełudziewicz (trymer grota, taktyk), Maciej Gonerko (trymer żagli przednich), Marcin Zubrzycki (dziobowy) i Agnieszka Konys (trymer grota, taktyk). Sponsorami załogi ekstraklasowego beniaminka są: Dealer BMW Bońkowscy, Marina Developer, Bajgle Króla Jana, Henri-Lloyd, PKO Leasing S.A. i Yacht Paradise.

Od tego sezonu YKP Szczecin ma również drugą drużynę w Polskiej Lidze Żeglarskiej. Zespół nazywa się YKP PKO Leasing Szczecin, a sternikiem zespołu jest Krzysztof Rączka, dyrektor Oddziału Regionalnego PKO Leasing. Nowa ekipa zacznie zmagania od II ligi, w której występuje 12 zespołów, a pierwsze zawody odbędą się 11 czerwca w Sopocie.

Warto jeszcze wspomnieć o tym, że w ubiegłym roku załoga YKP Szczecin zdobyła tytuł meczowego Mistrza Polski 2021 roku, czyli tak zwanego Match Racingu.

- Celem w tym roku jest obrona tytułu. Chcielibyśmy też zdobyć jakiekolwiek medale na mistrzostwach Europy - zakończył P. Zbroja.

W przyszłości w planach zespołu YKP Szczecin jest również utworzenie centrum treningowego w Szczecinie na bazie jachtów klasy RS21. ©℗ (PR)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA