Piątek, 19 lipca 2024 r.

Zapasy. Brąz mistrzostw Europy Baranowskiego

Data publikacji: 30 marca 2022 r. 15:54
Ostatnia aktualizacja: 31 marca 2022 r. 19:29
Zbigniew Baranowski (na górze) w wygranej walce o brązowy medal ME. Fot. AKS Białogard/Facebook

Podczas rozgrywanych w Budapeszcie zapaśniczych mistrzostw Europy w stylu wolnym startujący w kategorii do 97 kg Zbigniew Baranowski (AKS Białogard) pokonał w decydującej walce z sześciokrotnego brązowego medalistę ME Gruzina Elizbara Odikadze 4:2 i zdobył brązowy medal.

Zapaśnik z Białogardu zanim stanął do pojedynku o brązowy krążek pokonał w kwalifikacjach Hiszpana Alejandro Canadę Pancorbo 10:0, w ćwierćfinale aktualnego brązowego medalistę do lat 23 Mołdawianina Radu Leftera także 10:0, by później ulec w półfinale byłemu mistrzowi świata i późniejszemu triumfatorowi Azerowi Mogomedchanowi Magomedowowi 4:6.

Pojedynek o trzecie miejsce przegrał natomiast w wadze 65 kg kolega klubowy Baranowskiego, broniący tutułu wicemistrza Europy, Krzysztof Bieńkowski. Polak uległ Albańczykowi Islamowi Dudaievowi 0:5 i zajął 5. miejsce. Wcześniej w pojedynku 1/4 finału wygrał na punkty 4:0 z reprezentantem Armenii Geworgiem Tadewosjanem, a w półfinale przegrał z brązowym medalistą MŚ 2019 Węgrem Iszmailem Muszukajewem przed czasem 0:11.