poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Za droga inwestycja

Za droga inwestycja

Za droga inwestycja
Data publikacji: 2015-08-26 16:53
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 1081 14226

ŻADNA z sześciu ofert na realizację sportowej inwestycji przy al. Wojska Polskiego nie spełnia limitu finansowego, jaki wyznaczyło Miasto.

W budżecie na budowę hali sportowej z trzema kortami tenisowymi przeznaczono kwotę 8 mln zł, z czego 25 procent ma pochodzić z centralnego dofinansowania. W przetargu wzięło udział 6 firm, a najtańsza wyceniła projekt na 9 mln zł.

- Realizacja przedsięwzięcia nie jest zagrożona – powiedział nam Leszek Siwecki z Urzędu Miasta. - W połowie września ogłoszony zostanie nowy przetarg. Być może poczynimy pewne ograniczenia i przesuniemy je na kolejny etap inwestycji.

Docelowo inwestycja ma być ukończona w roku 2017. Zakłada nie tylko wybudowanie hali sportowej z trzema krytymi kortami tenisowymi, ale również całego zaplecza socjalnego z gastronomią, siłownią i biurami. Mocno zaniepokojony całą sytuacją jest Krzysztof Bobala, dyrektor turnieju Peako Szczecin Open.

- Pierwotnie terminy zakładały, że na przyszły rok pierwszy etap inwestycji będzie zakończony – mówi K. Bobala. - Jeżeli procedury przetargowe się przedłużą, to może mieć to ujemne w skutkach konsekwencje dla sprawnego przeprowadzenia przyszłorocznego turnieju.

Tenisowy turniej Pekao Open Szczecin, to najstarszy obecnie i najbardziej prestiżowy turniej tenisowy w Polsce, mający swoją rangę w świecie, a dla Szczecina stanowi jeden z bardziej pozytywnych symboli.

- Organizacja przyszłorocznego turnieju tenisowego nie jest zagrożona – zapewnia L. Siwecki. - Tak naprawdę realizacja inwestycji i tak nie rozpoczęłaby się wcześniej, jak z początkiem października, bo przecież wcześniej rozgrywany ma być kolejny turniej. Nic w tym względzie się nie zmieni.

- Zgłosiliśmy już wcześniej do ATP, że obiekt będzie modernizowany – kontynuuje K. Bobala. - Takie rzeczy należy robić ze sporym wyprzedzeniem. Wiem z własnego doświadczenia, że budowa podobnego obiektu w 10 miesięcy jest trudnym przedsięwzięciem. Jeżeli ten czas ulegnie jeszcze skróceniu, to może być problem ze sprawną organizacją turnieju w roku 2016. ©℗ (par)

Komentarze

gtr
A czy w ogóle potrzebna? W mieście są inne prywatne hale.
2015-08-26 16:10:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

60-lecie SM Śródmieście
Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy