Z parkietów I ligi. Wygrane Spójni i Kotwicy

Data publikacji: 16 października 2016 r. 20:45
Ostatnia aktualizacja: 16 października 2016 r. 20:45

WISŁA Warszawa - PSPS CHEMIK Police 3:0 (25:18, 25:15, 25:19)

CHEMIK: Boguszewska, Zackiewicz, Urbanowicz, Łukaszewska, Raczyńska, Witkowska, Babczyńska (libero), Kucharczyk, Oktaba, Zaleszczyk, Kazaniecka, Berkowska.

Lider pierwszoligowych zmagań siatkarek pokazał swoją moc. Wisła wygrała czwarty z rzędu mecz zdobywając komplet punktów. Chemik na dobrą sprawę nawiązał walkę tylko w pierwszym secie, w którym prowadził nawet 13:14. Końcówka tej partii i dwie pozostałe przebiegały wyraźnie pod dyktando siatkarek ze stolicy, w których szeregach prym wiodły doświadczone Ciaszkiewicz-Lach i Saad.

BIOFARM Poznań - SPÓJNIA Stargard 61:70 (16:15, 13:18, 11:22, 21:15)

SPÓJNIA: Dymała 16, Pytyś 12, Lewandowski 11, Pabian 10, Raczyński 9, Fraś 6, Janiak 4, Śpica 2.

Trwa zwycięska passa Spójni. Koszykarze ze Stargardu wygrali w Poznaniu czwarty mecz i pozostają niepokonani w I lidze. Kluczowa dla losów meczu okazała się trzecia kwarta. Goście wykorzystując niemoc strzelecką Biofarmu uzyskali szesnastopunktową przewagę. Kolejny dobry mecz zagrali Dymała i Pytyś, a w zbiórkach niepodzielnie królował Pabian.

KOTWICA Kołobrzeg - AZS AGH Kraków 73:71 (13:14, 19:16, 27:20, 14:21)

KOTWICA: Suliński 19, Pawłowski 16, Przyborowski 12, Hanke 5, Włodarczyk 5, Mieczkowski 4, Neumann 0.

Niezwykle emocjonujący mecz obejrzeli kibice w Kołobrzegu. Losy rywalizacji beniaminków rozstrzygnęły się dopiero w ostatnich sekundach. Kotwica końcowy sukces zawdzięcza dobrej postawie graczy podkoszowych Pawłowskiego i Bodycha, którzy łącznie zdobyli 28 punktów i zanotowali 17 zbiórek. Dobre zawody rozegrał także Suliński, który nie tylko był najskuteczniejszym graczem meczu, to jeszcze miał najwięcej asyst. ©℗ (woj)