poniedziałek, 16 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Z III-ligowych boisk. Świt wygrywa i lideruje

Z III-ligowych boisk. Świt wygrywa i lideruje

Z III-ligowych boisk. Świt wygrywa i lideruje
Data publikacji: 2017-09-23 21:48
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-24 21:34
Wywietleń: 1722 293552

Świt wygrał wyjazdowe spotkanie 3:0, a Energetyk w takich samych rozmiarach przegrał u siebie. Świt utrzymał sie na pierwszym miejscu w tabeli. Występujący w defensywie Michał Kołodziejski ze Świtu Skolwin zdobył już swoją siódmą bramkę w sezonie.

KP Starogard Gdański - Świt Skolwin 0:3 (0:0); 0:1 Walków (55), 0:2 Kołodziejski (75 karny), 0:3 Ortel (78).

We wcześniejszych spotkaniach zespół ze Starogardu spisywał się bardzo solidnie, więc drużyna Świtu jechała na sobotni mecz bronić pozycji lidera z pewnymi obawami, ale rzeczywistość okazała się dla naszej drużyny łaskawsza od przewidywań.

Świt zagrał jak zwykle szybko i technicznie, a zespół ze Skolwina dobrze przygotowany fizycznie i taktycznie do sezonu, mógł objąć prowadzenie już na początku meczu, lecz O. Szczepanik nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali.

Już w I połowie gola zdobył Walków, lecz sędzia uznał, że był spalony. Po zmianie stron rozwiązał się jednak worek z bramkami dla gości i kolejno strzelali: Walków (bardzo aktywny w całym meczu), Kołodziejski (najlepszy strzelec, choć gra w obronie) i Ortel.

W Świcie wyróżnić należy szczególnie strzelców bramek oraz Nwaogu, który wypracował rzut karny, wykorzystany przez Kołodziejskiego.

Energetyk Gryfino - KKS 1925 Kalisz 0:3 (0:1); 0:1 Nnamani (36 karny), 0:2 Żegleń (64), 0:3 Palat (71).

Mecz rozpoczął się od rzutu karnego dla gości, który bramkarz Energetyka Brzozowski obronił. Przy tej akcji żółtą kartkę otrzymał Bielecki z zespołu gospodarzy. Nie upłynęło wiele czasu, gdy arbiter uznał, że Bielecki po raz drugi sfaulował w polu karnym, za co otrzymał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną, a jedenastkę tym razem wykorzystał już były piłkarz I-ligowej Floty Świnoujście Nnamani.

- KKS 1925 Kalisz to najlepsza drużyna z jaką graliśmy, dobra piłkarsko i organizacyjnie, więc w dziesiątkę trudno nam było nawiązać walkę, choć po przerwie mieliśmy dwie dobre okazje - powiedział trener Energetyka Łukasz Cebulski. - Problematyczne były nie tylko rzuty karne i czerwona kartka, bo drugą bramkę straciliśmy po wcześniejszym faulu na naszym zawodniku. Natomiast brutalnie sfaulowany Łazarz trafił do szpitala, a winowajca nie został wykluczony...©℗ (mij)

 

Komentarze

Obiektywnie!
Karny dla Świtu na Pawle Krawcu!
2017-09-24 21:32:08
Tomek
Łazarz? Z takim nazwiskiem nic mu nie grozi, nawet gdyby umarł.
2017-09-24 08:11:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy