Niedziela, 21 lipca 2024 r.

Z boisk juniorów. Wygrane na trzech frontach

Data publikacji: 06 kwietnia 2019 r. 13:01
Ostatnia aktualizacja: 08 kwietnia 2019 r. 08:20

Juniorzy Pogoni Szczecin pokonali w pierwszym tegorocznym meczu rozgrywanym w Szczecinie zespół Escoli Varsovię 2:0 (1:0) po golu samobójczym w pierwszej połowie i indywidualnej akcji Rybickiego, oraz bramce z rzutu karnego zdobytej przez Turskiego.

Obaj wymienieni piłkarze potwierdzili reprezentacyjną formę. Ten pierwszy zdobył gola przed tygodniem w przegranym 2:3 meczu ze Śląskiem we Wrocławiu, natomiast dla Turskiego to czwarty w tym roku gol w rozgrywkach juniorskich przy jednym na boiskach III ligi. 16-latek utrzymuje zatem znakomita dyspozycje strzelecką.

Na słowa uznania zasłużył również były reprezentacyjny bramkarz Jędrzej Grobelny, który w pierwszej połowie przy stanie 1:0 dla Pogoni obronił rzut karny dzięki czemu szczecinianie utrzymali prowadzenie i zachowali kontrolę nad meczem.

W zespole Piotra Łęczyńskiego zabrakło występujących już w tym roku w zespole juniorów: Sadowskiego, Smolińskiego, Żurawskiego, Wędrychowskiego i Kozłowskiego, którzy przewidziani są do występu w niedzielnym meczu zespołu III-ligowych rezerw.

Świetnie wypadli w Gdyni juniorzy młodsi Pogoni Szczecin, którzy pokonali miejscową Arkę aż 5:1 (2:0) po dwóch golach Krzysztofka, oraz po jednym: Cybulskiego, Korczakowskiego i Lisa. To druga wygrana w czterech tegorocznych meczach. Szczecinianie w ośmio zespołowej stawce drużyn plasują się w swojej grupie makroregionalnej dopiero na piątym miejscu.

Wysokie zwycięstwo w swojej grupie makroregionalnej odnieśli również trampkarze Pogoni Szczecin, którzy na swoim boisku rozgromili AP Reiss Poznań 6:0 (2:0) po trzech golach Włodarczyka i po jednym: Freilicha, Ogórka, oraz Stolza. Szczecinianie z kompletem zwycięstw prowadzą w tabeli swojej grupy.