Z boisk juniorów. Remis, porażka i zwycięstwo Pogoni

Data publikacji: 18 kwietnia 2019 r. 12:59
Ostatnia aktualizacja: 18 kwietnia 2019 r. 15:48

Juniorzy Pogoni Szczecin zaledwie zremisowali na własnym boisku z liderującą w tabeli Koroną Kielce 3:3 (3:1) w meczu Centralnej Ligi Juniorów. Szczecinianie nie wykorzystali ogromnej szansy pokonania lidera, byli w pierwszej połowie drużyną zdecydowanie lepszą, ale po przerwie opadli z sił i nie zdołali utrzymać prowadzenia.

Bramki dla Pogoni zdobyli: Modrzewski, Kwiecień i Rościszewski. Szczeciński zespół był dużo młodszy od kieleckiej drużyny. W Pogoni nie było ani jednego piłkarza z rocznika 2000, za to zobaczyliśmy aż czterech juniorów młodszych, w tym jeden z rocznika 2003 (Łęgowski). W Koronie było natomiast czterech piłkarzy z rocznika 2000 i tylko jeden junior młodszy.

Pogoń wystawiła do gry zespół bez ośmiu najlepszych juniorów w klubie, którzy rywalizują już na poziomie trzeciej ligi w gronie seniorów i mecz obserwowali w większości z trybun. Wśród tej ósemki jest trzech juniorów młodszych: Kozłowski, Turski i Wędrychowski.

Podopieczni trenera Łęczyńskiego zaprezentowali futbol na bardzo wysokim poziomie w pierwszej połowie. Umiejętnie wykorzystywali boiskową przestrzeń, byli dobrze zorganizowani w ofensywie, wyróżniali się indywidualnym wyszkoleniem. Szczególnie imponowali pod tym względem: Rybicki, Lis i Rościszewski.

Po przerwie Pogoń nie wytrzymała dużego tempa, odstawała od silniejszego i starszego rywala fizycznie i mogła mecz nawet przegrać. Dominacja kielczan była wyraźna, szczecinianie nie zagrażali już rywalom i nie udało im się zrewanżować za porażkę 1:2 poniesioną w rundzie jesiennej w Kielcach.

***

Nie powiodło się juniorom młodszym Pogoni Szczecin rywalizującym w Makroregionalnej Lidze Juniorów Młodszych. Młodzi szczecinianie przegrali w wyjazdowym meczu z AP Reissa 0:1 (0:1). Szczecinianie po pierwszym etapie rozgrywek w rundzie wiosennej zajmują dopiero czwarte miejsce, a do prowadzącego Lecha Poznań mają aż 10 punktów straty. Na siedem spotkań przegrali aż cztery.

***

W siódmym tegorocznym meczu Makroregionalnej Ligi Trampkarzy, Pogoń Szczecin odniosła siódme, ale za to najbardziej efektowne zwycięstwo. Pokonała w Gdańsku miejscową Lechię 5:1 (1:0) po dwóch golach Samborskiego, oraz po jednym Fornalika, Albińskiego, Sarnowskiego i z kompletem punktów prowadzi po pierwszym etapie rozgrywek w rundzie wiosennej. (par)