Wtorek 21 września 2021r. 
REKLAMA

Z boisk juniorów. Dwie wygrane i porażka Pogoni

Data publikacji: 2019-11-16 13:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-16 16:52
Z boisk juniorów. Dwie wygrane i porażka Pogoni
 

W ostatnim meczu rundy jesiennej w Centralnej Lidze Juniorów, młodzi piłkarze Pogoni Szczecin pokonali na własnym boisku zajmujący ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie czterech punktów po czternastu meczach Hutnik Kraków aż 4:0 (2:0) po golach: Grzelki, Żurawskiego, Lisa i Korczakowskiego.

Szczecinianie byli przed meczem zdecydowanym faworytem i nie zawiedli. Przeciwnik był bardzo słaby, nie stanowił żadnego zagrożenia i jedynie kwestią sporną były rozmiary zwycięstwa. Pogoń zakończyła pierwszą część sezonu z 29 punktami, czyli z o jednym więcej, niż pierwszy zespół. Dało to portowcom czwarte miejsce w tabeli.

Porażką zakończyli rundę jesienną juniorzy młodsi Pogoni Szczecin grający w Makroregionalnej Lidze Juniorów Młodszych. Nasi piłkarze w ostatnim meczu w roku przegrali na wyjeździe z Akademią Reissa 2:3 (1:1) po golach: Białczyka i Rośczaka. Mecz był wyrównany z nieznaczną przewagą gości.

Portowcy na koniec rundy jesiennej zajmą piąte, lub szóste miejsce w swojej grupie makroregionalnej, co jest najgorszym wynikiem od początku funkcjonowania Centralnej Ligi Juniorów Młodszych. Zdecydowanie lepsi okazali się jedynie od drugiego zespołu Arki Gdynia i Chemika Bydgoszcz, który w całej rundzie nie wygrał żadnego meczu.

W drużynie juniorów młodszych grali wicemistrzowie Polski Trampkarzy z poprzedniego sezonu i brązowi medaliści mistrzostw Polski Trampkarzy sprzed dwóch sezonów. Przejście do zespołu juniorów młodszych okazało się zatem bardzo trudne i mocno weryfikujące dotychczas nabyte umiejętności. 

Zwycięstwo odniósł mocno odmłodzony zespół trampkarzy, który w ostatnim meczu rundy jesiennej w makroregionalnej lidze pokonał drużynę Lotosu Gdańsk 2:1 (0:0) po golach Wlaźlika i Kroczka. Szczecinianie dzięki wygranej utrzymali czwarte miejsce w 8 - zespołowej grupie makroregionalnej za drużynami: Lecha, Lechii i FASE. (par)

Fot. R. Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ