Wioślarstwo. Szczecinianie z brązowym medalem

Data publikacji: 15 sierpnia 2022 r. 18:09
Ostatnia aktualizacja: 15 sierpnia 2022 r. 18:24

W niedzielę zakończyły się mistrzostwa Europy w Monachium. Brązowy medal wywalczył parawioślarski mikst - Jolanta Majka i Michał Gadowski reprezentujący Starta Szczecin. Nasz duet rywalizował w kategorii PR2 Mixed. Majka i Gadowski dopłynęli do mety w czasie 09:02.88. Lepsi byli tylko Ukraińcy (08:53.72) i Francuzi (08:57.95).

O krok od podium mistrzostw Europy była także męska czwórka bez sternika, w której składzie obok Piotra Juszczaka, Mikołaja Burdy i Mateusza Wilangowskiego płynął zawodnik AZS Szczecin Łukasz Posyłajka. Polska osada zakończyła wyścig finałowy na czwartym miejscu (06:23.52). Naszym zawodnikom do medalu zabrakło czterech sekund. Pewnie wygrali Brytyjczycy (06:15.43), drugie miejsce zajęli Holendrzy (06:17.69), a na trzecim stopniu podium stanęli Rumuni (06:19.49).(woj)