Wioślarstwo. Kwalifikacje w cieniu tragedii

Data publikacji: 07 września 2019 r. 16:59
Ostatnia aktualizacja: 07 września 2019 r. 16:59

Na Dunaju w austriackim Linzu odbyły się wioślarskie mistrzostwa świata, w których wystartowało ponad tysiąc sportowców z 80 krajów. W dwójce bez sternika 14. miejsce (II lokata w finale C) zajął Łukasz Posyłajka (AZS Szczecin).

W mistrzostwach rywalizowali także parawioślarze, w tym zawodnicy KSI Start Szczecin, a nasi liderzy, czyli Jolanta Majka Pawlak z Michałem Gadowskim zajęli 6. miejsce co dało przepustkę do Igrzysk Paraolimpijskich Tokio 2020.

Bliski kwalifikacji był też w jedynkach Jarosław Kailing, który zajął 8. pozycję, a awansowało siedmiu... Polska czwórka ze sternikiem Arkadiuszem Skrzypińskim zwyciężyła w finale C, co dało 13. miejsce.

Mistrzostwa świata odbyły się w cieniu tragicznego zdarzenia, bo podczas treningu utonął białoruski parawioślarz Dzmitry Ryszkewicz, który niejednokrotnie rywalizował ze szczecinianami na wioślarskich torach... ©℗ (mij)