Wioślarstwo. Kinga Kusiowska ze szczecińskiego AZS-u została wicemistrzynią świata

Data publikacji: 24 sierpnia 2024 r. 14:45
Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia 2024 r. 15:21
Kinga Kusiowska w Saint Catharines. Fot. Zdzisław Biernacki

Na rozgrywanych w Saint Catharines w Kanadzie młodzieżowych mistrzostwach świata do lat 23 w wioślarstwie Kinga Kusiowska ze szczecińskiego AZS-u zdobyła srebrny medal w czwórce podwójnej kobiet, wiosłując razem z Gabrielą Stefaniak, Anną Klihbenko i Rozalią Linowską. Polki finiszowały z czasem 6:18,18 i wywalczyły II miejsce po pasjonującym wyścigu, ulegając tylko osadzie Rumunii.

Kinga Kusiowska jest utytułowaną zawodniczką AZS-u Szczecin, a w rywalizacji juniorek dwukrotnie zdobywała wicemistrzostwo Europy (w 2022 i 2023 roku). Jej talent odkrył i oszlifował trener Ryszard Kowalczyk, a obecnie zawodniczka trenuje ze szkoleniowcem grupy seniorskiej szczecińskiego AZS-u Piotrem Kulą.

Po powrocie z Kanady nasza wicemistrzyni świata nie zwalnia tempa i rozpoczyna przygotowania do startu w młodzieżowych mistrzostwach Europy w wioślarstwie, które odbędą się w Edirne w Turcji na początku września. ©℗