sobota, 08 sierpnia 2020.
Strona główna > Sport > Warcaby. Sadowska myśli o mistrzowskiej koronie

Warcaby. Sadowska myśli o mistrzowskiej koronie

Warcaby. Sadowska myśli o mistrzowskiej koronie
Data publikacji: 2019-08-21 10:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-21 10:42
Wywietleń: 585 409408

W Lishui w Chinach trwa turniej warcabów 100-polowych Xingquiu Cup zaliczany do cyklu Pucharu Świata, który ma bardzo silną obsadę, gdyż uczestniczy w nim 16 arcymistrzów i 8 arcymistrzyń, w tym reprezentująca Admirała PC Best Szczecin Natalia Sadowska, która po sześciu rundach (z dziewięciu), zajmuje 20. lokatę, a wśród kobiet jest wiceliderką.

Turniej w Chinach jest wyjątkowo trudny dla pań, gdyż walczą one w jednym turnieju z mężczyznami, a prowadzona jest dla nich odrębna klasyfikacja. W zawodach biorą udział jedynie osoby z tytułami arcymistrzowskimi, a o te tytuły w warcabach nie jest łatwo, o czym świadczy fakt, że otrzymało je niewielu więcej niż pięćdziesięcioro warcabistów. 

W chińskim turnieju liderką wśród kobiet jest aktualna mistrzyni świata Tamara Tansykkużyna (Rosja), która wyprzedza naszą zawodniczkę o dwa punkty. W trzeciej rundzie turnieju w Lishui obie zawodniczki spotkały się w bezpośrednim pojedynku, a partia zakończyła się remisem.

Natalia Sadowska będzie z Rosjanką grała w lutym przyszłego roku o odzyskanie tytułu mistrzyni świata. Mecz o prymat na świecie odbędzie się w dwóch częściach, w Szczecinie (2-7.2.2020) oraz w Ufie (10-15.2.2020). ©℗

(mij)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie