poniedziałek, 23 września 2019.
Strona główna > Sport > Warcaby. Remis szczecinianki na rozpoczęcie mistrzostw świata

Warcaby. Remis szczecinianki na rozpoczęcie mistrzostw świata

Warcaby. Remis szczecinianki na rozpoczęcie mistrzostw świata
Data publikacji: 2019-06-11 14:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-06-12 10:31
Wywietleń: 417 396152

W Jakucji rozpoczęły się 44. mistrzostwa świata kobiet w warcabach 100-polowych, a ceremonia otwarcia miała miejsce o godz. 4 w nocy polskiego czasu. W turnieju startuje 16 najlepszych zawodniczek wyłonionych m.in. w mistrzostwach poszczególnych kontynentów. Wśród nich jest również broniąca tytułu reprezentantka Polski - Natalia Sadowska (Admirał PCBEST Szczecin). Mistrzostwa potrwają do niedzieli 23 czerwca. 

Pierwsza runda, w której zawodniczka szczecińskiego klubu grała z Białorusinką Pauliną Petrusiową rozpoczęła się o godz. 8 polskiego czasu i zakończyła remisem. Partia miała w miarę spokojny przebieg. Stremowana debiutem w MŚ niespełna 19-letnia Białorusinka traciła dużo czasu i była nadzieja, że być może uda się ją jakoś „oszukać" w niedoczasie. Nic z tych oczekiwań jednak nie wyszło, a obie warcabistki grały solidnie do końca i zakończyło się podziałem punktów.

Nie lada wyczynem popisała się mistrzyni Afryki Biagne Elsa Negbre (Wybrzeże Kości Słoniowej), która po ponad 30-godzinnej podróży przyjechała niemal wprost na otwarcie turnieju, a dwie godziny później rozpoczęła się pierwsze runda i Afrykanka po 37 godzinach od rozpoczęcia podróży zanotowała wygraną w swoim debiucie w MŚ (pokonała Annelaine Jacobs z Aruby). Teraz czeka ją rywalizacja z obrończynią tytułu - Natalią Sadowską.

Niezależnie od wyniku w Jakucji, zawodniczka szczecińskiego klubu w przyszłym roku zagra o tytuł mistrzyni świata w meczu, ponieważ w warcabach rywalizacja o światowy prymat jest specyficzna. Otóż co roku rywalizuje się o tytuł, ale w latach nieparzystych jest to turniej, a w latach parzystych - mecz. W meczu gra nowa mistrzyni z poprzednią. Jeżeli mistrzyni obroni tytuł w turnieju, to prawo do meczu z nią ma druga zawodniczka ze wspomnianego turnieju. ©℗

(mij)

Na zdjęciu: Przed wyjazdem do Jakucji Natalia Sadowska w Centrum Handlowym Galaxy udzieliła symultany szczecinianom.
Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie