Czwartek, 25 kwietnia 2024 r.

Warcaby. Podium w Curacao

Data publikacji: 18 listopada 2019 r. 12:32
Ostatnia aktualizacja: 19 listopada 2019 r. 09:02

Natalia Sadowska (Admirał PC BEST Szczecin) podwójnym sukcesem zakończyła występ w warcabowym turnieju zaliczanym do cyklu Pucharu Świata „Curacao Open Challenge”. Szczecinianka zwyciężyła wśród kobiet, a w klasyfikacja Open zajęła trzecie miejsce.

Dla Sadowskiej niedzielny triumf był już siódmym zwycięstwem w cyklu Pucharu Świata. W Curacao Polka wyprzedziła Darię Tkaczenko z Rosji i Ukrainkę Viktorię Motrichko.

W turnieju „Curacao Open Challenge” kobiety rywalizowały razem z mężczyznami, a najlepsza wśród pań Sadowska zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji Open, pozostawiając za sobą m.in. finalistę tegorocznych mistrzostw świta Iwana Tofimowa z Rosji i pięciokrotnego mistrz świata Białorusina Anatolija Gantwarga.

Turniej wygrał aktualny mistrz świata Aleksander Georgiew z Rosji, który zdobył 16 punktów w 9 partiach. Zremisował zaledwie dwie partie (w tym z Sadowską). Na drugim miejscu jest arcymistrz z Holandii Kees Thijssen z 13 punktami, na trzecim miejscu Natalia Sadowska, najlepsza w gronie zawodników, którzy zdobyli po 12 punktów.