Piątek, 17 maja 2024 r.

Warcaby. Natalia Sadowska walczy o złoto MP

Data publikacji: 13 listopada 2020 r. 23:16
Ostatnia aktualizacja: 13 listopada 2020 r. 23:16

Do końca rozgrywanego w Sanoku finałowego turnieju 44. mistrzostw Polski pozostały już tylko dwie decydujące rundy, które odbędą się w sobotę. Apetyt na złoty medal ma reprezentantka Admirała PC BEST Szczecin Natalia Sadowska, która obecnie zajmuje II miejsce. W turnieju gra też jej kolega klubowy Piotr Chmiel. Reprezentanci Admirała nie przegrali żadnej partii, ale do spełnienia sportowych marzeń brakuje jednak większej liczby wygranych partii...

W piątek Natalia Sadowska pokonała Łukasza Kosobudzkiego (Mazovia Mińsk Maz.), jednego z faworytów turnieju. Kosobudzki w ostatnich mistrzostwach Polski dwukrotnie zdobywał złoty medal (ostatnio w 2017 r.). Natalia jednak wie jak z nim grać! Trzeci rok z rzędu wygrała partię z Kosobudzkim w finale! Natomiast Piotr Chmiel był w piątek bezradny wobec nastawionego na spokojną grę Jakuba Gazdy (Unia Horyniec-Zdrój) i zaliczył dziewiąty remis z rzędu.

Po 9 rundach prowadzi Karol Cichocki (Olymp Błonie) z 14 punktami, wyprzedzając o dwa punkty Natalię Sadowską i o trzy punkty Jakuba Gazdę oraz Damiana Reszkę (Lokator Gniezno). Piotr Chmiel z 9 punktami dzieli 5.-7. lokatą. ©℗

Na zdjęciu: Natalia Sadowska i Łukasz Kosobudzki przed piątkową partią, wygraną przez reprezentantkę szczecińskiego klubu.