Warcaby. Natalia Sadowska szybką mistrzynią Europy!

Data publikacji: 22 października 2022 r. 21:06
Ostatnia aktualizacja: 24 października 2022 r. 13:47

Dwa tygodnie temu Natalia Sadowska (Admirał PC BEST Szczecin) wygrała złoto w klasycznych mistrzostwach Europy w warcabach. W piątek wygrała kolejny turniej z cyklu o Puchar Świata i już teraz zapewniła sobie końcowy triumf w Pucharze Świata 2022.

W sobotę w holenderskim Hijken odbyły się Mistrzostwa Europy w warcabach szybkich (rapid), gdzie zawodniczki i zawodnicy mają na partię po 15 minut i 10 sekund dodatkowo na każde posunięcie. Turniej wygrała Natalia Sadowska (Admirał Pcbest Szczecin) przed drugą Polską zawodniczką Martą Bańkowską (Struga Marki). Brąz trafił do Ukrainki Viktorii Motriczko, która była faworytką tej imprezy (ma najwyższy ranking w tej odmianie warcabów).

W ten sposób Sadowska jest aktualnie w warcabach szybkich zarówno mistrzynią świata (tytuł z grudnia ubiegłego roku ciągle aktualny) oraz mistrzynią Europy. Sobotnie złoto jest jej drugim w ME rapid, po siedmiu latach przerwy gdy wygrała podobny turniej w Neapolu.