Udany 44. PKO Półmaraton Szczecin. Borysiuk oraz Helon najszybsi [GALERIA]

Data publikacji: 27 sierpnia 2023 r. 16:55
Ostatnia aktualizacja: 27 sierpnia 2023 r. 17:13
Udany 44. PKO Półmaraton Szczecin. Borysiuk oraz Helon najszybsi
Na trasę wyruszyło ponad dwa tysiące biegaczy, a do mety dobiegło 1936 osób. Fot. Ryszard PAKIESER

W 44. PKO Półmaratonie Szczecin biegacze wystartowali rano z Jasnych Błoni im. Jana Pawła II i przebiegli przez centrum miasta na Wały Chrobrego, by powrócić na metę umiejscowioną w pobliżu startu, a na całej trasie sportowców dopingowali liczni kibice.

Na dystansie 21 km triumfował Arkadiusz Borysiuk (Elite Nieruchomości) wyprzedzając Brytyjczyka Mo Foustoka (Szczecin) i Jacka Zaczko (Gang Długowłosych Szczecin], w wśród kobiet najszybsza była Czeszka Koleta Moravcova (Olympia Spartan Training Kutna Hora) przed Mają Dudzińską (Parkrun Szczecin) i Jagodą Petryną (niezrzeszona). W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Gryficka Siła Biegowa przed Hermesem Gryfino i Parkrunem Szczecin. Bieg ukończyło 1280 osób.

W biegu na 10 km zwyciężył Radosław Helon (MKL Szczecin) przed Kacprem Chruścińskim (12 BZ Szczecin) i Pawłem Pietruszką (MKL Szczecin), a wśród kobiet wygrała Sandra Więckowska (Zalewski Performance Academy) wyprzedzając Zuzę Modzelewską (TriGym Szczecin) i Barbarę Wojciechowską (Gryficka Siła Biegowa). Bieg ukończyło 656 zawodników. Na wózkach najszybszy był Artur Kieliszek (Szczecin).

- Impreza była udana, dopisała pogoda i kibice, a najważniejsze, że było bezpiecznie, bo przy ponad dwóch tysiącach zawodników,zanotowaliśmy jedynie pięć drobnych interwencji medycznych - powiedział Marcin Paprocki, dyrektor 44. PKO Półmaratonu Szczecin. ©℗ (mij)