wtorek, 27 października 2020.
Strona główna > Sport > Triathlon. Jaskółka sportowcem roku

Triathlon. Jaskółka sportowcem roku

Triathlon. Jaskółka sportowcem roku
Data publikacji: 2015-12-08 16:38
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 619 47036

W WARSZAWIE odbyła się Gala Polskiego Triathlonu. Rok 2015 był wyjątkowo udany dla tej dyscypliny sportu w naszym kraju. Po raz pierwszy zorganizowano słynne zawody z cyklu Ironman oraz Challenge Family.

Na gali doszło do podsumowania wydarzeń ostatnich miesięcy oraz do wyróżnienia najlepszych i najbardziej zaangażowanych triathlonistów w kraju.

Sportowcem Roku w tej dyscyplinie został reprezentant szczecińskiego klubu Biuro Podróży AS - Marek Jaskółka, który we wrześniu w Anglii wywalczył tytuł mistrza Europy na długim dystansie, a wcześniej został mistrzem Polski i wygrał Triathlon Szczecin.

Sezon podsumował także szczeciński klub triathlonowy Ironman CS Polska Szczecin, a największy sukces to III miejsce wywalczone przez Miłosza Sowińskiego podczas prestiżowych zawodów Ironman 70. Gdynia w rywalizacji profesjonalistów. Jako pierwszy Polak stanął na podium zawodów sygnowanych znakiem „Ironman".

Zawodnik ten ma dopiero 20 lat, a w tym roku reprezentował Polskę na Igrzyskach Europejskich w Baku, powtórzył brązowy wynik z Gdyni zajmując III miejsce wśród profesjonalistów także na zawodach IM 70.3 Gurye w Korei. 

Ironman postawił na wyczynowe szkolenie i przebudował całkowicie swój skład. W tym sezonie wychowanka Ironmana Agata Kilich została młodzieżową mistrzynią Polski, a w klasyfikacji sportu dzieci i młodzieży klub zajął II miejsce w Polsce.

Juniorzy młodsi podczas OOM wywalczyli indywidualnie brąz oraz złoty medal sztafetowych mistrzostw Polski, zwyciężając też w klasyfikacji klubów. Szczecinianie zdobywali również medale MP w aquathlonie czy duathlonie.

W szczecińskim klubie myślą już kolejnych startach, a właśnie ruszyły zapisy do Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia (http://www.ironmangdynia.pl/pl/zgloszenia/oplaty-startowe). ©℗ (mij)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie