poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Triathlon. Jaskółka sportowcem roku

Triathlon. Jaskółka sportowcem roku

Triathlon. Jaskółka sportowcem roku
Data publikacji: 2015-12-08 16:38
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 166 47036

W WARSZAWIE odbyła się Gala Polskiego Triathlonu. Rok 2015 był wyjątkowo udany dla tej dyscypliny sportu w naszym kraju. Po raz pierwszy zorganizowano słynne zawody z cyklu Ironman oraz Challenge Family.

Na gali doszło do podsumowania wydarzeń ostatnich miesięcy oraz do wyróżnienia najlepszych i najbardziej zaangażowanych triathlonistów w kraju.

Sportowcem Roku w tej dyscyplinie został reprezentant szczecińskiego klubu Biuro Podróży AS - Marek Jaskółka, który we wrześniu w Anglii wywalczył tytuł mistrza Europy na długim dystansie, a wcześniej został mistrzem Polski i wygrał Triathlon Szczecin.

Sezon podsumował także szczeciński klub triathlonowy Ironman CS Polska Szczecin, a największy sukces to III miejsce wywalczone przez Miłosza Sowińskiego podczas prestiżowych zawodów Ironman 70. Gdynia w rywalizacji profesjonalistów. Jako pierwszy Polak stanął na podium zawodów sygnowanych znakiem „Ironman".

Zawodnik ten ma dopiero 20 lat, a w tym roku reprezentował Polskę na Igrzyskach Europejskich w Baku, powtórzył brązowy wynik z Gdyni zajmując III miejsce wśród profesjonalistów także na zawodach IM 70.3 Gurye w Korei. 

Ironman postawił na wyczynowe szkolenie i przebudował całkowicie swój skład. W tym sezonie wychowanka Ironmana Agata Kilich została młodzieżową mistrzynią Polski, a w klasyfikacji sportu dzieci i młodzieży klub zajął II miejsce w Polsce.

Juniorzy młodsi podczas OOM wywalczyli indywidualnie brąz oraz złoty medal sztafetowych mistrzostw Polski, zwyciężając też w klasyfikacji klubów. Szczecinianie zdobywali również medale MP w aquathlonie czy duathlonie.

W szczecińskim klubie myślą już kolejnych startach, a właśnie ruszyły zapisy do Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia (http://www.ironmangdynia.pl/pl/zgloszenia/oplaty-startowe). ©℗ (mij)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy