Wtorek 13 kwietnia 2021r. 

Tenis ziemny. Wraca Pekao Szczecin Open

Data publikacji: 2021-03-03 23:16
Ostatnia aktualizacja: 2021-03-03 23:16
Tenis ziemny. Wraca Pekao Szczecin Open
Fot. Ryszard Pakieser  

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 do kalendarza imprez wraca tenisowy turniej ATP Challenger Pekao Szczecin Open. Organizatorzy już przygotowują się na 28 edycję imprezy, która zostanie rozegrana w dniach 13-19 września.

Pekao Szczecin Open to najstarszy turniej rozgrywany w Polsce. Jego korzenie sięgają 1993 roku, kiedy to był jeszcze cyklem turnieju satelitarnych z pulą nagród 25 tysięcy dolarów. Do challengera ranga imprezy urosła w 1996 roku, a od 2017 roku pula nagród wynosi do 175 tysięcy. Pandemia COVID-19 zmusiła organizatorów ubiegłorocznego turnieju do odwołania. Decyzje zapadły w czerwcu, niespełna trzy miesiące przed planowym turniejem.

„Zdrowie i bezpieczeństwo tenisistów, kibiców oraz wszystkich pracowników i współpracowników Pekao Szczecin Open jest dla nas, jako dla organizatorów, najważniejsze. Dlatego w związku z dynamiczną i wciąż niepokojącą sytuacją spowodowaną pandemią wirusa COVID19 nie tylko w Polsce, ale i na świecie, podjęliśmy decyzję o przeniesieniu 28 edycji największego zawodowego turnieju tenisowego w naszym kraju Challengera ATP Pekao Szczecin Open na przyszły rok. Decyzja została podjęta w porozumieniu z władzami ATP oraz ze Sponsorami Tytularnymi" - napisali wówczas w specjalnym komunikacie organizatorzy.

W tym roku pandemia wciąż nie odpuszcza, ale tenisowe turniej rozgrywane są w specjalnym reżimie sanitarnym. Według wytycznych federacji tenisowej ATP obostrzenia mają być systematycznie znoszone i już od czerwca od organizatorów nie będą wymagane żadne dodatkowe zabezpieczenia. Jeśli więc sytuacja epidemiczna na świecie nie ulegnie gwałtownemu pogorszeniu turnieje tenisowe w drugiej połowie roku, więc także Pekao Szczecin Open, będą mogły być rozgrywane już z udziałem kibiców.

Szczeciński turniej był w ostatnich latach najbardziej prestiżową tenisową w Polsce, ale tego lata będzie musiał oddać palmę pierwszeństwa kobiecemu turniejowi w Gdyni. W dniach 17-25 lipca bieżącego roku na kortach Klubu Tenisowego Arka zaplanowano turniej tenisowy WTA 250 z pulą nagród 235 tysięcy dolarów. Organizatorem turnieju jest firma Tennis Consulting zarządzana przez Tomasza Świątka, ojciec najlepszej polskiej tenisistki Igi Świątek, a dyrektorem turnieju został pochodzący ze Szczecina jeden z najlepszych polskich tenisistów specjalizujących się w grze podwójnej Marcin Matkowski.

(woj)

Komentarze

net
2021-03-04 10:57:06
I znowu Bono ma w plecy...
Robert
2021-03-04 09:23:43
Matkowski nie pochodzi ze Szczecina. Zresztą jest srednio z tym miastem związany od lat. W zasadzie to wcale.
toi
2021-03-04 08:02:40
i znowu ten nudny turniej

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ