czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Sport > Tenis. Z bliźniakami o półfinał

Tenis. Z bliźniakami o półfinał

Tenis. Z bliźniakami o półfinał
Data publikacji: 2018-01-22 16:13
Ostatnia aktualizacja: 2018-01-23 14:53
Wywietleń: 647 310605

37-letni szczeciński tenisista Marcin Matkowski we wtorek walczyć będzie o awans do półfinału debla wielkoszlemowego Australian Open. Wychowanka SKT Szczecin czeka na korcie centralnym pojedynek ze słynnymi amerykańskimi bliźniakami Mike'em i Bobem Bryanami.

Partnerem Matkowskiego w tym sezonie jest Pakistańczyk Aisam-Ul-Haq Qureshi. Rozstawiony z "15" duet i występujący z "szóstką" Bryanowie zainaugurują serię wtorkowych meczów na Rod Laver Arena.

37-letni szczecinianin ostatnio rywalizował z będącymi najbardziej utytułowanym deblem świata braćmi w ubiegłorocznym Wimbledonie. Wówczas występował w parze z Maksem Mirnym - w drugiej rundzie on i Białorusin wygrali bez straty seta.

Najlepszym wynikiem Matkowskiego w Australian Open jest półfinał z 2006 roku, gdy grał razem z Mariuszem Fyrstenbergiem.

Bryanowie mają na koncie 16 tytułów wielkoszlemowych wywalczonych w deblu. W Melbourne w tej konkurencji cieszyli się z sukcesu sześć razy, ostatnio w 2013 roku. (par)

Fot. facebook

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Leszek
Dlaczego ciągle o Matkowskim piszecie "szczeciński tenisista? Nie urodził się nawet w Szczecinie, od dawna mieszka w Warszawie...
2018-01-23 14:49:41

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”