piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Tenis. Turniej Główny bez polskich kwalifikantów

Tenis. Turniej Główny bez polskich kwalifikantów

Tenis. Turniej Główny bez polskich kwalifikantów
Data publikacji: 2016-09-12 17:35
Wywietleń: 669 154778

Marcin Gawron przegrał z Niemcem Julianem Risterem w ostatniej rundzie eliminacji challengera tenisowego Pekao Szczecin Open w Szczecinie. Polak wygrał pierwszego seta, ale w dwóch kolejnych dominacja rywala była wyraźna.

W turnieju eliminacyjnym wystartowało 13 Polaków. Do trzeciej rundy, z której czterech zwycięzców uzyskało awans do głównej drabinki, dotarł tylko Gawron. Był także jedynym polskim tenisistą, któremu udało się wygrać mecz z zawodnikiem zagranicznym.

Obaj gracze mierzyli się już ze sobą podczas Pekao Szczecin Open. Sześć lat temu spotkali się w drugiej rundzie i wydawało się, że Polak może niemiecką przeszkodę pokonać. Miał już na koncie zwycięstwa w szczecińskim turnieju głównym, był nawet w roku 2008 w ćwierćfinale. W roku 2010 musiał jednak uznać wyższość kwalifikanta, który wygrał podobnie, jak w roku obecnym po trzysetowym pojedynku.

Tenisista z Hamburga jest stałym gościem szczecińskiego challengera. W turnieju głównym zagra już po raz piąty. Jeszcze częściej do Szczecina przyjeżdżał Gawron. Do turnieju głównego próbował się przebijać po raz dziewiąty. Przeważnie grał w nim dzięki dzikim kartom, ale zawsze pozostawiał korzystne wrażenie.

Reister przyjechał do Szczecina z myślą o znacznym poprawieniu swojej lokaty. 29-letni gracz trzy lata temu plasował się na 83 pozycji, ale obecnie zajmuje dopiero 650 lokatę. Ponowny awans do pierwszej setki jest jego celem, a ma mu pomóc w tym szczeciński challenger.

- Przyjeżdżając do Szczecina doskonale pamiętałem jaki to turniej – mówił po meczu Reister. - Zawsze obsada w tym turnieju była dobra, ale jeszcze lepsza organizacja. Chciałbym powtórzyć mój wynik sprzed 6 laty, kiedy dotarłem do ćwierćfinału, ale będzie to bardzo trudne. Mam już za sobą trzy mecze w eliminacjach.

Eliminacje mogły zakończyć się pełnym sukcesem niemieckich tenisistów. W każdej z czterech par grał przedstawiciel tego kraju. Awans wywalczył jednak tylko jeden rodak Reistera. Peter Torebko pokonał Aleksandra Lazowa. Mecze swoje przegrali natomiast: Jonas Luetjen i George Von Massow.

Awans do turnieju głównego uzyskał między innymi Vladimir Ivanov. To już niemłody gracz, bo 29-letni. Estończyk w drodze do turnieju głównego musiał pokonać dwóch wyżej notowanych rywali, stoczył z nimi trzysetowe pojedynki i na pewno może uznać się za jednego z największych wygranych szczecińskich kwalifikacji.

Czwartym zawodnikiem, który zwycięsko przebrnął przez eliminacje jest Petr Michnev, który potrzebował wygrać zaledwie dwa pojedynki i nie stracił w nich seta. ©℗ (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy