Wtorek 19 października 2021r. 
REKLAMA

Tenis stołowy. Wygrana w Zielonej Górze

Data publikacji: 2021-10-13 14:52
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-13 14:52
Tenis stołowy. Wygrana w Zielonej Górze
Fot. Rafał BUCZEK  

W meczu I ligi mężczyzn grupy północnej Darz Bór Karnieszewice pokonał na wyjeździe drugi zespół Palmiarni Zielona Góra 3:7, a po weryfikacji Darz Bór wygrał walkowerem 10:0, bo u rywali grał nieuprawniony obcokrajowiec.

- Znowu na wysokości zadania stanął Marcin Woskowicz, który wygrał wszystkie swoje pojedynki oraz mecz deblowy. W zespole gospodarzy zaskoczył Irańczyk Navis Shamsshahrbabaki, który ograł braci Szarmach - mówi Rafał Buczek grający trener Top-Spinu Szczecin.

Mecz ostatecznie zakończył się walkowerem 10:0, na korzyść drużyny gości, gdyż w drużynie gospodarzy grało 2 zawodników zagranicznych, a jeden z nich był nieuprawniony do gry.

W II lidze mężczyzn grupy północnej rozegrane zostało tylko jedno spotkanie. Top-Spin BABOLAT Szczecin pokonał u siebie drugi zespół Visonex-u LUKS (II) TOP Wierzbięcin 8:2.

- Młodzież przyjechała powalczyć, ale z naszymi zawodnikami, którzy zjedli zęby na tenisie stołowym, nie mieli większych szans. Myślę, że drugi zespół z Wierzbięcina będzie bronił się przed spadkiem. Ci zawodnicy są jeszcze młodzi, wszystko jeszcze przed nimi. Natomiast my mamy inne cele i walczymy o awans do I ligi - obrazuje obecną sytuację ligową R. Buczek.

W dniach 8-10 października odbyło się w Krakowie Grand Prix Polski Kadetów. Nasz region reprezentowała dwójka zawodników: Cyprian Marczak (KTS Koszalinianin Koszalin) i Magdalena Pawłasek (ATS Stargard), ale nie odniosły oni większych sukcesów.

- Myślę, że nie jesteśmy jeszcze na takim etapie, żeby móc rywalizować z takimi ośrodkami tenisa stołowego jak Gdańsk, Zielona Góra, Ostróda czy Białystok - wyjaśnia R. Buczek.

W miniony weekend odbyło się również w Gliwicach Grand Prix Polski Weteranów. W kategorii wiekowej 65-69 lat, warto wspomnieć o Władysławie Zbylucie, który zajął 3 miejsce w turnieju. Zawodnik ten pochodzi z Koszalina. Natomiast w kategorii wiekowej 50-59 lat, wysokie 5. miejsce, zajął Artur Sawoch, zawodnik II-ligowego STS-u Dębno.

(PR)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ