Tenis stołowy. WTK w Bierzwniku [GALERIA]

Data publikacji: 02 marca 2022 r. 08:14
Ostatnia aktualizacja: 04 marca 2022 r. 11:20
Tenis stołowy. WTK w Bierzwniku

W Bierzwniku 27 lutego br. odbył się WTK, czyli Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Żaczek i Żaków.

Wśród żaczek zwyciężyła Lena Wareńczuk (Perła Połczyn Zdrój). Jeżeli chodzi o chłopców, to najlepszy był Kryspin Szymanowski (UKS Iskra Łasko). Szymon Koper (SALOS Szczecin) i Zofia Kochanek (Chrobry Międzyzdroje) nie musieli brać udziału w kwalifikacjach. Zawodnicy z limitem PZTS oraz z awansem po niedzielnym turnieju wojewódzkim, czyli ww. czwórka - będą reprezentować województwo zachodniopomorskie na 3. Grand Prix Polski, które odbędzie się 11-13.03 w Bilczy.

- Kwalifikacje bez większych niespodzianek. Duża frekwencja, co podniosło poziom rywalizacji. Jest nadzieja, że z tej grupy zawodników, wyrosną nam w przyszłości zdolni gracze. Najwięcej osób było z ośrodków, gdzie najmocniej pracuje się z młodzieżą, jak UKS Teniga Szczecin, UKS Iskra Łasko i UKS Zalew Stepnica - mówi o kwalifikacjach Rafał Buczek, grający trener Top-Spinu Szczecin.

###

Dnia 26 lutego br. odbył się w Świdwinie WTK, czyli Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Kadetek i Kadetów. Wśród kadetek zwyciężyła Julia Zornig (STS Dębno). Jeżeli chodzi o kadetów, to najlepszy był Konrad Pyra (Visonex LUKS TOP Wierzbięcin). Zwycięzcy reprezentować będą województwo zachodniopomorskie w 3. Grand Prix Polski, które odbędzie się w 11-13.03 w Łaziskach Górnych.

- W finale Julia Zornig pokonała Magdę Idzik (Chrobry Międzyzdroje). Obecnie są to dwie najlepsze zawodniczki, które w swojej kategorii grają najbardziej dojrzały tenis. Jeżeli chodzi o kadetów, to zdecydowanie zawody wygrał Konrad Pyra - opisał kwalifikacje w Świdwinie R. Buczek.

###

W miniony weekend grała również II liga tenisa stołowego mężczyzn grupy północnej. UKS Champion Police I przegrał u siebie z UKS Nałęcz I Majster Ostroróg 1:9.

- Wygrana gości nie jest niespodzianką. Pierwszy zespół z Ostrorogu to drużyna, która ma najbardziej wyrównany skład. Jedyny punkt dla Polic zdobył Marcin Jurkiewicz, który pokonał Jakuba Różaka. Świetna gra tego zawodnika i duża niespodzianka w tym pojedynku - opisał zaległy mecz II ligi R. Buczek.

###

Za nami siódmy amatorski turniej w Fabryce Energii. Zawody odbywają się w każdą niedzielę, w Szczecinie, przy ulicy Łukasińskiego 110.

- Zawody przyciągają coraz więcej chętnych i pobity został rekord frekwencji. Przybyło 38 zawodników, a sklasyfikowanych już mamy 119 graczy. Na miejscu panuje fajna, sportowa atmosfera. Wygrał Rafał Stasiak, przed Dawidem Pawłowskim, a trzeci był Jacek But - podsumował turniej R. Buczek.

###

W III lidze grupy spadkowej rozegrany zostanie mecz pomiędzy zespołem LUKS Gryfice, a UKS-T Victoria Chojna. Początkowo spotkanie zostało zweryfikowane jako walkower dla klubu z Gryfic. Zespół z Chojny odwołał się jednak do tego meczu. Odwołanie zostało pozytywnie rozpatrzone przez Zachodniopomorski Związek Tenisa Stołowego i w najbliższym czasie obydwie drużyny spotkają się przy stołach.

###

W piątek 25 lutego br. odbyły się w Szczecinie, pierwsze amatorskie mistrzostwa tenisa stołowego organizowane wspólnie przez przez Winiego i Fabrykę Energii. Zawody rozegrane zostały przy ulicy Łukasińskiego 110.

W turnieju udział wzięło sześciu zawodników, choć zapisanych było jedenastu. Niestety część graczy nie dojechała na zawody. Na miejscu stawili się zawodnicy z Poznania, Lubska oraz Szczecina i każdy zagrał z każdym.
Zmagania wygrał Dawid Pawłowski, przed Jakubem Jankowskim, a trzeci był Jakub Rynkowski. Główną ideą rozgrywek była dobra zabawa i promocja tenisa stołowego. Po rozegraniu wszystkich spotkań zawodnikom rozdano nagrody: kalendarze, koszulki, bluzy, rakietki do tenisa stołowego, czapeczki i wiele innych. Dla zwycięzcy przewidziana została nagroda pieniężna. Turniej odbył się dzięki Fabryce Energii, PZTS, Lotto Superliga SA, White Studio Szczecin i Beer Mate.