Poniedziałek 16 maja 2022r. 
REKLAMA

Tenis stołowy. WTK Młodziczek i Młodzików

Data publikacji: 2022-01-20 12:44
Ostatnia aktualizacja: 2022-01-22 11:40
Tenis stołowy. WTK Młodziczek i Młodzików
Fot. ZPZTS  

W Międzyzdrojach odbył się WTK, czyli Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Młodziczek i Młodzików. Wśród dziewczyn zwyciężyła Zuzanna Kmiecik (Griffin's Spin Szczecin), która w finale pokonała Hannę Gostół (UKS Czarni Pieszcz). Trzecie miejsce zajęła Hanna Kędzia (STS Dębno).

Jeżeli chodzi o chłopców, to najlepszy był Jakub Zornig (STS Dębno), który w finale pokonał Szymona Kopera (Salos Szczecin). Trzecie miejsce zajął Antoni Stańczyk (KTS Kołobrzeg).

- Cyprian Marczak i Kamil Sukurenko nie musieli grać eliminacji. Wśród chłopców wystartowało 36 zawodników. Zornig i Koper poziomem swojej gry wyraźnie odstawali od reszty zawodników. Na uwagę zasługuje dobra praca klubu Teniga Szczecin. Proces szkolenia w tym zespole jest bardzo obfity. Jeżeli chodzi o dziewczynki, to zawody zdecydowanie wygrała Zuzanna Kmiecik - ocenił turniej Rafał Buczek grający trener Top-Spinu Szczecin.

###

W dniach 15-16 stycznia br. w Zielonej Górze odbyło się Grand Prix Polski Weteranów w tenisie stołowym.

W kategorii mężczyzn, w przedziale wiekowym 50-59 lat do ćwierćfinału doszedł Artur Sawoch (STS Dębno), a w kategorii mężczyzn 65-69 lat, trzecie miejsce zajął Janusz Żukowski (Champion Police)

- Sawoch jak zwykle zagrał na swoim poziomie, a w ćwierćfinale, po walce przegrał swój mecz (2:3). Żukowski to doświadczony zawodnik z Polic. Na 23 zawodników zajął trzecie miejsce i jest to bardzo solidny wynik - ocenił poszczególne występy R. Buczek.

###

W dniach 15-16 stycznia br. w Kostrzynie nad Odrą odbył się III Memoriał im. Marcina Bąka. W sobotę turniej miał cztery kategorie: do 30 lat, 31-45 lat, 46-60 lat i powyżej 60 lat. Wystąpiło 90 zawodników.

W pierwszej kategorii do 30 lat triumfował Kamil Rudomina (Visonex LUKS TOP Wierzbięcin), przed Maciejem Makajewem (Rajbud Gorzovia), a trzeci był Filip Lewaszkiewicz (Post Halle). Na czwartym miejscu zawody ukończyła Kinga Łosińska (Top-Spin Szczecin).

W kategorii 31-45 lat zwyciężył Paweł Kibała (Top-Spin Szczecin) przed Markiem Łąckim (KTS Kołobrzeg). Trzeci był Paweł Kaczka z Hamburga.

Przedział wiekowy 46-60 lat wygrał Bogusław Tymejczyk (ATS Stargard), w finale pokonując Rafała Buczka (Top-Spin Szczecin). Na trzecim miejscu uplasował się Henryk Dzida (UKS TEAM TENIS 2005 Białogard).

Powyżej 60 lat zawody wygrał Roman Wączek, zawodnik i trener Gorzovii Gorzów Wielkopolski, drugi był Kazimierz Marcinkiewicz, a trzeci Edward Płuciennik. Szóste miejsce zajął Marek Kibała, prezes Zachodniopomorskiego Związku Tenisa Stołowego.

W niedzielę odbył sie turniej OPEN, w którym wystąpiło niewielu zawodników. Zawody wygrał Filip Lewaszkiewicz (Post Halle). Drugi był Robert Bałachowski (UKS-T VICTORIA Chojna), a trzecie miejsce zajął Marek Łącki (KTS Kołobrzeg).

- Turniej przeprowadzony wzorowo. Zawodnicy mieli zapewnione ciepłe i zimne posiłki. Udział w zawodach był darmowy. MOSiR i Henryk Bąk (ojciec zawodnika) świetnie to zorganizowali. Na co dzień pan Henryk jest trenerem Warty Kostrzyn. Za cały turniej należy im się duże podziękowanie. Jak najwięcej możliwości takich spotkań - ocenił organizację obecny na tym turnieju R. Buczek.

###

W Fabryce Energii wystartował nowy cykl turniejów amatorskich. Za nami pierwsze rozdanie. Dobry start zanotował Jacek But, który zakończył zmagania na pierwszym miejscu. Tuż za nim uplasował się Wojciech Dzięgielewski, a trzeci był Rafał Szatkowski. Zawody odbywają się co niedzielę przy ulicy Łukasińskiego 110 w Szczecinie.

- Na turniej przybyło 23 zawodników. Wszystko odbyło się szybko i sprawnie. Przy stołach był dobry, zróżnicowany poziom. Na najbliższym turnieju wręczone zostaną nagrody dla najlepszych trzech zawodników z poprzedniej edycji - zakończył R. Buczek.

###

Dnia 29 stycznia br. w MABO ZONE CLUB odbędzie się turniej „bez spiny”, który organizuje firma TPMyśliwiec. Zawody odbędą się w jednej kategorii, a ilość miejsc jest ograniczona i wynosi maksymalnie 32 zawodników. Start turniej planowany jest na godzinę 12.

###

Dnia 30.01.2022 r. w hali sportowej GCSiR w Bierzwniku odbędą się Mistrzostwa Powiatu Choszczeńskiego w tenisie stołowym. Turniej będzie miał 4 kategorie: dla dzieci, grupy do 45 lat, powyżej 45 lat oraz kategoria zamknięta dla osób zamieszkałych w w/w powiecie. Zawodników obowiązuje wpisowe do puszki WOŚP.

(PR)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Janusz
2022-01-22 11:27:14
Pograłbym
STETTIN
2022-01-21 18:10:56
młodziczki ???!!! wiedziałem , że komentatorzy sportowi i większość sportowców ( głównie ci od piłki kopanej ) to karły umysłowe w fazie zaawansowanej
Cezary Zatorski
2022-01-21 13:24:14
Orheus# chodzę na rampę(ciut mało miejsca) i do Fabryki Energii-zacząłem grać z super trenerami -byłem na 3 treningach i wspaniale to widzę. Pamietam granie na Królewicza i rowniez mozliwosc oglądania zawodowców. Trzeba poprostu sie ruszać.
Orheus
2022-01-21 10:33:52
Pamiętam jak jeszcze żyły turnieje "na Stali" przy Kazimierza Królewicza. Codziennie nie umawiając się z nikim można było przyjść i popykać. Może dzięki takim artykułom temat gdzieś wróci, bo na pewno warto.
Cezary Zatorski
2022-01-21 10:20:26
Bardzo fajna inicjatywa ze ktos po tylu latach wskrzesił rubryke o tenisie stolowym. Ja dzięki temu zebrałem dwóch kolegów sprzed lat i koleżankę z pracy po to by zacząć odbijać-jest super. A tu jeszcze dowiedziałem się o niedzielnych turniejach-extra inicjatywa-zaczynamy chodzić! Dzięki redakcji za przywrócenie rubryki i za to że nie skupiacie się tylko nad piłką nożną ale i nad innymi wspaniałymi dyscyplinami ,którymi również interesują się spore rzesze fanów.
Krzyś
2022-01-21 09:55:23
Żałuję, że tak daleko odemnie Lublin pozdrawia
Pszemek
2022-01-21 06:35:37
Gratulacje dla organizatorów, w tak dziwnych czasach taka inicjatywa, pozazdrościć. Gratulacje...
Bany
2022-01-21 00:27:02
Fajne rzeczowe opisy.lubię czytać o tenisie stołowym i nawetsam dzięki temu zacząłem ruszać sie z dziewczyna !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA