Niedziela 28 listopada 2021r. 
REKLAMA

Tenis stołowy. Wojewódzkie Turnieje Klasyfikacyjne w Stepnicy

Data publikacji: 2021-11-23 21:10
Ostatnia aktualizacja: 2021-11-24 20:28
Tenis stołowy. Wojewódzkie Turnieje Klasyfikacyjne w Stepnicy
źródło zpzts.pl fot. Piotr Bochnacki  

Ostatniej soboty, w 1. lidze kobiet grupy północnej, dziewczyny z zespołu UKS „Chrobry” - Międzyzdroje zremisowały na wyjeździe z drużyną „Polmlek” OSIR - Lidzbark Warmiński (5:5) i nadal zajmują pierwsze miejsce w tabeli.

- Analizując składy przed meczem, obstawiałem wynik (6:4) dla Chrobrego. Trzeba pochwalić Knyszewską za dwa zwycięstwa w singlu. Dobrze zagrała również Łebek, która niespodziewanie pokonała Bogdanowicz (3:2). Liczyłem, że dziewczyny wygrają oba deble, ale tak się nie stało. Najlepsza u rywalek i w całym meczu była Szymczak. Jeden punkt przywieziony z Lidzbarka Warmińskiego uważam za cenny - mówi R. Buczek grający trener „Top-Spin” - Szczecin.

###

W meczu 1. ligi mężczyzn grupy północnej „Darz Bór” - Karnieszewice pokonał na wyjeździe „Kamix Ats Małe Trójmiasto” - Rumia (6:4) i plasuje się na wysokim, drugim miejscu w tabeli.

- Woskowicz wygrał swoje spotkania, zdobywając komplet punktów. Ten mecz właściwie rozstrzygnął się deblach. Zaskoczył mnie pozytywnie Tabor, który też zapunktował. Słabiej natomiast wypadł Marchlewski, przegrywając rywalizację z Kaproniem. Wśród gospodarzy najlepszy okazał się Alan Woś. Nic dziwnego, bo jest to niezwykle doświadczony i solidny gracz. Zwycięstwo gości cieszy, gdyż spodziewałem się tutaj remisu (5:5) - ocenia R. Buczek.

###

W miniony weekend grała również 2. liga tenisa stołowego mężczyzn grupy północnej. STS Dębno przegrało na wyjeździe z pierwszym zespołem „Visonexu LUKS TOP” - Wierzbięcin (4:6), UKS „Champion” - Police uległ u siebie drużynie „Top-Spin BABOLAT” - Szczecin (3:7), zaś KTS „Koszalinianin” - Koszalin przegrał dwa mecze z: UKS „Nałęcz II RSP Lubosina” - Ostroróg (4:6) oraz UKS „Nałęcz I Majster” - Ostroróg (0:10).

- Visonex prowadził już 6:1 i będąc pewnym zwycięstwa, wprowadził zawodnika rezerwowego. Jemilianowicz zrobił swoje i jest niekwestionowanym liderem tej drużyny, plasującej się na szczycie ligowej tabeli. Wynik mojego zespołu cieszy, ale nie był to łatwy mecz. Prowadziliśmy 3:1, a po deblach 4:2. Miałem obawy, co będzie dalej i raczej w pełni nie kontrolowaliśmy tego spotkania. Zawsze nam się ciężko grało w Policach. Prawdopodobnie drużyna z Koszalina spadnie po tym sezonie z 2. ligi. Porażka (0:10) z pierwszym zespołem Ostrorogu mówi o różnicy klas - wyjaśnia minioną kolejkę R. Buczek.

###

21. listopada br. w Stepnicy odbył się II WTK Kadetek i Kadetów oraz I WTK Skrzatek i Skrzatów. Wśród dziewcząt wygrała Magda Idzik z UKS „Chrobry” - Międzyzdroje, Za nią uplasowała się Zuzanna Kmiecik z „Griffin's Spin” - Szczecin. Jeżeli chodzi o chłopców, to najlepszy był Cyprian Marczak z KTS „Koszalinianin” - Koszalin, wyprzedzając Konrada Pyrę z klubu „Visonex LUKS TOP” - Wierzbięcin.

- Idzik gra u nas nietypowo, jest to tzw. uchwyt piórkowy. Marczaka z wyraźnymi sukcesami trenuje jego ojciec, który wychował m. in. obecnego reprezentanta Polski - Jakuba Dyjasa. Od kilku lat Marcin Marczak techniki treningowe bierze od Jerzego Grycana, który w PZTS zajmuje się walidacjami trenerskimi oraz programami, m. in. „Pingpongowe marzenia”. Jerzy Grycan w latach 80-tych zeszłego stulecia przez dwa sezony był trenerem Stali Stocznia Szczecin, a następnie przez wiele lat trenerem kadry narodowej kobiet i mężczyzn. Finał był zacięty i pasjonujący, rośnie nam dwóch dobrych zawodników. Pyra jest ambitny i na pewno pojedzie na dodatkowe eliminacje, bo awans na turniej ogólnopolski wywalczył bezpośrednio tylko zwycięzca. Wśród skrzatów WTK wygrali: Dorota Plonder z UKS - Sucha Koszalińska i Olivier Czuczak z KTS „Koszalinianin" - Koszalin - opisuje kwalifikację R. Buczek.

###

Za nami również piąty turniej w Fabryce Energii. Zawody odbywają się co niedzielę, w Szczecinie przy ulicy Łukasińskiego 110. Wpisowe wynosi 20 zł. Zapraszamy.

- Odnotowujemy stały progres w zakresie frekwencji. Tym razem rywalizowało 31 osób. Zawiązują się nowe znajomości, poziom rozgrywek rośnie. Przyjeżdżają do nas miłośnicy tenisa ze Stargardu, Dębna, Szczecinka, a nawet z Koszalina czy Słupska - zakończył R. Buczek.

PR

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

STETTIN
2021-11-24 00:42:08
czy aby na pewno chłopcy i dziewczęta mają stroje zgodne z oczekiwaniami pana Czarnka ??? bo mogą prowokować!!! i dziwić się tu księżom!!!! :))))

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ