Tenis Stołowy. Wojewódzkie Eliminacje Seniorów w Stepnicy

Data publikacji: 15 marca 2023 r. 22:55
Ostatnia aktualizacja: 12 kwietnia 2023 r. 21:29

12 marca rozegrano w Stepnicy, Wojewódzkie eliminacje do Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów. W zawodach udział wzięło 7 kobiet i 30 mężczyzn. Wśród seniorek zwyciężyła Karolina Kania (Zalew Stepnica), druga była Karolina Ligocka (Gryf Szczecinek), a trzecia Zuzanna Kmiecik (Griffin's Spin Szczecin). Wśród mężczyzn najlepszy był Artur Lemieszka (Griffin's Spin Szczecin), przed Dawidem Kosińskim (Griffin's Spin Szczecin) i Bartoszem Jemilianowiczem (Visonex LUKS TOP Wierzbięcin). Zwycięzcy wystąpią na Indywidualnych Mistrzostwach Polski, które odbędą się w dniach 24-26 marca w Płocku.

- Bartosz Jemilianowicz nie był w Stepnicy w najwyższej formie. Po dobrym spotkaniu finałowym wygrał Artur Lemieszka, który pokonał Dawida Kosińskiego i będzie reprezentował nasze województwo - opisał eliminacje w Stepnicy Rafał Buczek, grający trener klubu Top-Spin Szczecin.

###

11 marca odbyło się spotkanie 16. kolejki I ligi kobiet grupy północnej, w którym UKS Chrobry Międzyzdroje przegrał z zespołem Energa Manekin Toruń 2:8. Mecz rozegrany został w Toruniu, a punkty dla Chrobrego zdobyły: Joanna Kiedrowska 1 i Paulina Stachecka 1.

- Mecz trzeciej siły I ligi z drużyną Chrobrego, która broni się przed spadkiem, więc spotkanie było jednostronne. W zespole znad morza zabrakło Pauliny Knyszewskiej, a miłą niespodzianką jest zwycięstwo Joanny Kiedrowskiej nad Mają Miklaszewską - opisał mecz I ligi kobiet R. Buczek.

###

W dniach 10-12 marca, odbyło się w Ostródzie 3. Grand Prix Polski Żaków. Nasze województwo reprezentowali Dagmara Tutak (Chrobry Międzyzdroje), która zajęła w grupie miejsce drugie, a w turnieju barażowym przegrała swoje spotkanie i ukończyła zawody na miejscu 25-32, zaś Wojciech Celoch (Chrobry Międzyzdroje) przegrał wszystkie mecze grupowe i zajął pozycję 45-48. Zwyciężyli Nicol Bartoszko (KS Bronowianka Kraków) i Ignacy Sławiński (Bogoria Grodzisk Maz.)

###

W dniach 11-12 marca, odbyło się w Węgierskiej Górce 7. Grand Prix Polski Weteranów. Z naszych reprezentantów najlepiej wypadł Janusz Żukowski (Szczecin), który w kategorii wiekowej 70-74 lat, zajął miejsce 3-4. Zwyciężył Michał Wolny (Ruda Śląska).

###

W dniach 10-12 marca, odbyło się w Sępólnie Krajeńskim 3. Grand Prix Polski Kadetów. Nasze województwo reprezentowali Judyta Chodyniecka (Zalew Stepnica), która zajęła miejsce 45-48. Konrad Pyra (Darz Bór Karnieszewice) i Marcin Marczak (KTS Koszalinianin Koszalin) odpadli w turnieju barażowym i zajęli miejsce 25-32, Łukasz Koper (KTS Koszalinian Koszalin) był na pozycji 33-36, a Nikodem Czarnof (Zalew Stepnica) 41-44. Zwyciężyli Katarzyna Rajkowska (Olimpijczyk Jeżewo) i Mateusz Sakowicz (Dekorglass Działdowo).

###

12 marca rozegrano siódmy turniej FETS w amatorskim tenisie stołowym. W finale A zwyciężył Błażej Żarczyński, drugi był Krzysztof Wasielewski, a trzeci Jacek But. W finale B najlepszy był Cezary Grygoruk, drugi Mirosław Rożuk, a trzeci Paweł Zinczak. W finale C wygrał Krzysztof Sankowski, drugi był Paweł Lipiński, a trzeci Daniel Róg. W finale D pierwszy był Tomasz Suchorzewski, druga Anna Moszyk, a trzeci Piotr Ziętek. Zmagania odbywają się w każdą niedzielę o godz. 10 w Fabryce Energii, przy ulicy Łukasińskiego 112.

- Na turnieju pojawiło się 38 osób, w tym kilku młodych zawodników rozpoczynających przygodę z tenisem stołowym. Nadal spełniamy swoją misję i już w najbliższą niedzielę zapraszamy na kolejny turniej - zakończył R. Buczek.