Środa, 17 lipca 2024 r.

Tenis Stołowy. Turniej o Puchar Rady Osiedla Arkońskie - Niemierzyn

Data publikacji: 19 lipca 2023 r. 21:39
Ostatnia aktualizacja: 19 lipca 2023 r. 22:02

W sobotę 15 lipca, w Parku im. Fryderyka Chopina w Szczecinie rozegrano turniej tenisa stołowego o Puchar Rady Osiedla Arkońskie - Niemierzyn pod przewodnictwem Marii Myśliwiec. Była to druga edycja tych rozgrywek, a w zawodach udział wzięło 28 zawodników. W kategorii do 14 lat zwyciężył Szymon Ragan, drugi był Marcel Usowicz, a trzeci Aleksander Woszkowski, zaś w kategorii powyżej 14 lat wygrał Kacper Andrzejewski, drugi był Łukasz Petrykowski, a trzeci Krzysztof Sapuła. Czołowych zawodników uhonorowano pamiątkowymi pucharami.

###

16 lipca odbył się czwarty, letni turniej FETS w amatorskim tenisie stołowym. W finale A zwyciężył Paweł Zińczak, drugi był Andrzej Mozol, a trzeci Wojciech Kuc. W finale B najlepszy był Adam Pilarczyk, drugi Grzegorz Lipiński, a trzeci Lesław Gałkowski. W finale C wygrał Maciej Kurcman, drugi był Rafał Kowalski, a trzeci Jarosław Drozdowski. Zmagania odbywają się w każdą niedzielę o godz. 10 w Fabryce Energii, przy ulicy Łukasińskiego 110.

- W niedzielny, słoneczny poranek rywalizowało ze sobą 30 zawodników. Walka szczególnie w grupach A i B była bardzo zacięta, a frekwencja pomimo sezonu urlopowego utrzymuje się na dobrym poziomie. Gramy przez całe wakacje i już w najbliższą niedzielę zapraszamy na kolejny turniej - opisał zmagania w Fabryce Energii Rafał Buczek, grający trener klubu Top-Spin Szczecin.