Tenis stołowy. Szczeciński Start z medalami mistrzostw świata!

Data publikacji: 14 listopada 2022 r. 22:03
Ostatnia aktualizacja: 14 listopada 2022 r. 23:03
W mistrzostwach świata Natalia Partyka wywalczyła złoto i dwa srebrne medale. Fot. KSI Start Szczecin

W rozgrywanych w Granadzie mistrzostwach świata w tenisie stołowym niepełnosprawnych, nasi paraolimpijscy mistrzowie, Natalia Partyka i Patryk Chojnowski (oboje KSI Start Szczecin), zdobyli złoto w mikście, w finale pokonując duet reprezentujący Australię, Ma Lin i Yang Qian i to w niecodziennych okolicznościach!

Szczeciński duet przegrywał już w meczu o mistrzowski tytuł 0:2 (5:11, 9:11), a jednak potrafił opanować nerwy i kolejne trzy partie rozstrzygnąć na swoją korzyść (11:6, 11:7 i przekonująco 11:3).

W grze indywidualnej Patryk Chojnowski do finału i meczu o tytuł dotarł bez straty seta, a w nim zmierzył się z reprezentantem Indonezji Davidem Jacobsem, tym samym który w I rundzie pokonał innego polskiego reprezentanta Igora Misztala, mimo że przegrywał w nim w setach 1:2, ale ostatecznie potrafił opanować emocje zwyciężając 3:2. W finale Chojnowski rozegrał z Indonezyjczykiem bardzo wyrównany mecz, w którym udało mu się zachować miano nie tylko niepokonanego, ale także nie stracić nawet seta. Wygrana 3:0 w setach do 9, 9 i 7 ma swoją wymowę. Aktualny mistrz paraolimpijski z Tokio potwierdził znakomitą dyspozycję i miano najlepszego na świecie także w 2022 roku.

Z kolei Natalia Partyka do finału awansowała pewnie ogrywając rywalki m.in. z Taiwanu i Turcji, by w finale przegrać 0:3 z reprezentującą Australię Yang Qian. Ponadto Natalia Partyka, w parze z Karoliną Pęk, wywalczyła srebro w deblu w decydującym starciu ulegając 1:3 reprezentantkom Austrialii, Lei Li Na i Yang Qian. (mij)