Tenis stołowy. Partyka na podium w Hiszpanii

Data publikacji: 25 marca 2019 r. 11:50
Ostatnia aktualizacja: 25 marca 2019 r. 11:50

Reprezentująca Start Szczecin Natalia Partyka w parze z Natalią Bajor wywalczyły srebrny medal w turnieju tenisa stołowego ITTF Challenge Spanish Open w hiszpańskim mieście Guadalajara. W finale Polki uległy reprezentantkom Francji Stephanie Loeuillette i Jia Nan Yuan 0:3 (8:11, 5:11, 7:11).

To największy sukces występujących od niedawna razem 29-letniej Partyki i 22-letniej Bajor. Wcześniej przez wiele sezonów Partyka występowała z rówieśniczką Katarzyną Grzybowską-Franc, która zawiesiła starty z powodu ciąży).

W Guadalajarze mistrzynie Polski pokonały Czeszki Karin Adamkovą i Anetę Kucerovą 3:1, w ćwierćfinale Chorwatkę Mateję Jeger i Niemkę Sabine Winter 3:1 oraz w półfinale wygrały z Tajwankami Huang Yu-Wen i Li Yu-Jhun 3:2.

- Podium polskiego debla w Hiszpanii to bardzo duży sukces, biorąc pod uwagę, że był to dopiero ich czwarty wspólny turniej. Debiutowały w styczniu w Budapeszcie na World Tour Hungarian Open, następnie zagrały razem w Lizbonie na Portugal Open. Trzecim wspólnym startem były 87. Indywidualne Mistrzostwa Polski w Gliwicach, na których to panie zdobyły mistrzostwo kraju w grze podwójnej. Ustawiczny wzrost formy tego duetu daje nam nadzieje medalowe na zbliżające się Igrzyska Europejskie, które w czerwcu odbędą się w Mińsku - powiedział trener kadry narodowej kobiet Zbigniew Nęcek.

Natalia Partyka zagrała także w Hiszpanii w turnieju singlowym, ale z rywalizacji odpadła już w I rundzie. Tenisistka   reprezentującą od 2018 roku barwy Startu Szczecin ma już na koncie w tym roku także sukcesy singlowe. Przed kilkoma tygodniami na turnieju Top 16 w Szwajcarii, w doborowym gronie europejskich rywalek, dotarła do półfinału.

Turniej w Guadalajarze był dla Partyki sprawdzianem przed indywidualnymi mistrzostwami świata w Budapeszcie (21-28 kwietnia). Wprost z Hiszpanii Polka udała się na prestiżowy turniej Pro Tour do Kataru, a formę przed startem w Budapeszcie tenisistka szlifować będzie także w występując w lidze czeskiej. (woj)