Piątek, 12 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Tenis stołowy. III WTK Kadetów w Międzyzdrojach [GALERIA]

Data publikacji: 21 lutego 2024 r. 18:06
Ostatnia aktualizacja: 23 lutego 2024 r. 10:21
Tenis stołowy. III WTK Kadetów w Międzyzdrojach
Fot. Zachodniopomorski Związek Tenisa Stołowego/Facebook  

W sobotę rozegrano w Międzyzdrojach - III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Kadetów, w którym wystartowało 19 zawodniczek i 22 zawodników.

Kadetki:

1. Judyta Chodyniecka (Zalew Stepnica)
2. Zuzanna Kmiecik (Griffin's Spin Szczecin)
3. Hanna Gastół (Czarni Pieszcz)

Kadeci:

1. Karol Sukurenko (KTS Kołobrzeg)
2. Szymon Koper (SALOS Szczecin)
3. Antoni Stańczyk (KTS Kołobrzeg)

Zwycięzcy kwalifikacji wystąpią na III Grand Prix Polski Kadetów, które w dniach 26-28 marca odbędzie się w Nadarzynie.

###

W sobotę rozegrano w Stepnicy - wojewódzkie eliminacje do Indywidualnych Mistrzostw Polski seniorów, w których wystartowało 10 zawodniczek i 23 zawodników.

Seniorki:

1. Zuzanna Kmiecik (Griffin's Spin Szczecin)
2. Iwona Rosik (Griffin's Spin Szczecin)
3. Karin Kmiecik (Griffin's Spin Szczecin)

Seniorzy:

1. Marcin Woskowicz (Darz Bór Karnieszewice)
2. Dawid Kosiński (Griffin's Spin Szczecin)
3. Tomasz Tabor (Darz Bór Karnieszewice)

Zwycięzcy kwalifikacji wystąpią na 92. Indywidualnych Mistrzostwach Polski, które w dniach 22-24 marca odbędą się w Gdańsku.

###

W miniony weekend swoje mecze rozgrywały zachodniopomorskie zespoły I ligi tenisistów stołowych: Griffin's Spin Szczecin i Darz Bór Karnieszewice.

Przed weekendem szczecinianie zagrali u siebie z drugim zespołem Dekorglassu Działdowo i przegrali 2:8. Było to spotkanie 14. kolejki rozegrane awansem. 1,5 punktu dla gospodarzy zdobył Kamil Kiljanek, który na drugim stole pokonał Karola Matyjka 3:0, a w parze z Arturem Lemieszką wygrał mecz deblowy. Blisko trzeciego oczka dla szczecinian byli Bartosz Dobrowolański i Dawid Kosiński, którzy w pojedynku deblowym przegrali z parą Patryk Lewandowski i Mateusz Sakowicz 2:3.

W sobotę Griffin's Spin pojechał do Gdańska, gdzie zmierzył się z zespołem Balta KS AZS AWFiS Gdańsk II. Było to spotkanie 13. kolejki, a szczecinianie nie zdobyli nawet punktu (0:10). W składzie gości z powodu choroby nie zagrał Kosiński, a zastąpił go Patryk Stanisławczyk.

W Sianowie Darz Bór Karnieszewice podejmował lidera rozgrywek - Energę Manekin Toruń i przegrał 2:8. Po punkcie dla gospodarzy zdobyli bracia  - Karol i Bartosz Szarmachowie, którzy w pojedynkach singlowych pokonali 17-letniego Kacpra Szurleja 3:1 i 3:0. Trzy mecze zakończyły się w piątym secie i wszystkie na niekorzyść karnieszewiczan. W ostatnim secie Maksymilian Miastowski przegrał na przewagi z Konradem Kulpą. Podobnie jak bracia Szarmach, którzy w deblu ulegli parze: Dawid Michna i Kacper Szurlej.

Po tych porażkach Darz Bór jest na 4. pozycji, natomiast Griffin's Spin zajmuje 10. miejsce w tabeli. 

###

W sobotę rozegrano awansem mecz 11. kolejki II ligi mężczyzn grupy północnej. Pojedynek wyjątkowo odbył się w Gorzowie Wielkopolskim, a zespół STS Dębno przegrał z KTS-em Koszalinianin Koszalin 2:8. Dla formalnych gospodarzy tego spotkania punkty zdobyli Damian Kowalczyk (1) i Artur Sawoch (1), zaś dla gości Kacper Pyra (2.5), Krzysztof Majewski (2.5), Cyprian Marczak (1.5) i Konrad Pyra (1.5).

###

18 lutego rozegrano trzeci turniej FETS "Relax" w amatorskim tenisie stołowym, a w rozgrywkach udział wzięło 40 zawodników. Rywalizacja odbywała się w czterech grupach A, B, C i D.

Wyniki:

A: 1. Michał Szymański, 2. Paweł Reichelt, 3. Tomasz Kolenda
B: 1. Krzysztof Wasielewski 2. Mirosław Rożuk, 3. Wojciech Dzięgielewski
C: 1. Wojciech Czapczyk, 2. Rafał Olbracht 3. Marcel Ławik
D: 1. Przemysław Rutkowski, 2. Karol Bobecki, 3. Wiktor Szczubliński

Spotkania odbywają się w każdą niedzielę w Fabryce Energii przy ulicy Łukasińskiego 110. 25 lutego rozegrany zostanie kolejny turniej. Start rozgrywek o godz. 10. ©℗

(PR)

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA