Data publikacji: 27 września 2023 r. 18:46
Ostatnia aktualizacja: 27 września 2023 r. 20:46
Tenis Stołowy. Grand Prix Polski Młodzików

W dniach 22-24 września rozegrano w Olkuszu - 1. Grand Prix Polski Młodzików.

Wyniki naszych zawodników:

Młodziczki:

Jagna Jarczak (Chrobry Międzyzdroje) miejsce 61-64, Zofia Kochanek (Chrobry Międzyzdroje) miejsce 41-48.

Młodzicy:

Szymon Koper (SALOS Szczecin) miejsce 33-40, Kryspin Szymanowski (Iskra Łasko) miejsce 33-40.

- Rezultaty młodych zawodników na arenie ogólnopolskiej odzwierciedlają niestety poziom naszego województwa - podsumował wyniki w Olkuszu Rafał Buczek, grający trener klubu Top-Spin Szczecin.

###

W dniach 22-24 września rozegrano w Gliwicach - 1. Grand Prix Seniorów.

Kobiety:

Paulina Korzeniowska (SMTS Bez Spiny Wołczkowo) miejsce 37-40.

Mężczyźni:

Maksymilian Miastowski (Darz Bór Karnieszewice) miejsce 17-20, Dawid Kosiński (Griffin’s Spin Szczecin) miejsce 33-36.

Podium kobiet i mężczyzn:

1. Katarzyna Węgrzyn (AZS UE Wrocław), 2. Wiktoria Wróbel (MRKS Gdańsk), 3. Paulina Krzysiek (MUKS Start Nadarzyn) i Zuzanna Wielgos (Politechnika Rzeszów).

1. Marek Badowski (Bogoria Grodzisk Mazowiecki), 2. Tomasz Kotowski (Energa KTS Toruń), 3. Adam Dosz (Pogoń Lębork) i Alan Kulczycki (Dojlidy Białystok).

- Trochę szczęścia zabrakło Maksymilianowi Miastowskiemu, który poniósł w grupie tylko jedną porażkę, a zajął dopiero 3. Miejsce - opisał zmagania w Gliwicach R. Buczek.

###

W minionym tygodniu rozegrano dwa mecze 1. kolejki II ligi gr. Północnej.

Wyniki:

Fairplayce Invest House Poznań - UKS Nałęcz II Lubosina Ostroróg 7:3, Champion Police - STS Dębno 6:4. W zespole polickim komplet punktów zdobyli Rafał Szarycki i Jacek Łukasiewicz (po 2.5), zaś w Dębnie najlepszy wynik osiągnął Damian Kowalczyk (1.5).

###

24. września odbył się czwarty, jesienny turniej FETS w amatorskim tenisie stołowym. W finale A zwyciężył Paweł Zińczak, drugi był Michał Szymański, a trzeci Paweł Reichelt. W finale B najlepszy był Rafał Gustołek, drugie miejsce zajął Bartosz Broda, a trzecie Janusz Daraszkiewicz. W finale C wygrała Inna Snegurova, drugi był Tadeusz Paciejewski , a trzecia Magdalena Kotnis. Zmagania odbywają się w każdą niedzielę o godz. 10 w Fabryce Energii, przy ulicy Łukasińskiego 110.

- W niedzielny poranek rywalizowało ze sobą 27 zawodników. Zagraliśmy w trzech finałach po 9 osób. Różnorodność gry była bardzo duża, a w zawodach udział wzięło kilkoro dzieciaków, którzy na co dzień trenują w naszym klubie. Już 1. października zapraszamy na kolejny turniej - zakończył R. Buczek.