Tenis stołowy. Grali weterani i młodzież [GALERIA]

Data publikacji: 22 marca 2022 r. 23:11
Ostatnia aktualizacja: 25 marca 2022 r. 21:26
Tenis stołowy. Grali weterani i młodzież

W Węgierskiej Górce, odbyło się 7. Grand Prix Polski Weteranów w tenisie stołowym. W kategorii wiekowej 50-59 lat, drugie miejsce zajął zawodnik z Gorzowa Wielkopolskiego Artur Sawoch, grający na co dzień w zespole STS Dębno. W przedziale wiekowym 65-69 lat drugie miejsce zajął reprezentujący Szczecin Janusz Żukowski, który gra w klubie Champion Police. Władysław Zbylut (Koszalin) ukończył turniej na miejscu 9-12, a Zbigniew Brach (Szczecinek) był 15-16.

- Bardzo dobry turniej w wykonaniu Artura Sawocha, który umocnił się na drugiej pozycji, jeżeli chodzi o punkty rankingowe. Dobra również postawa Janusza Żukowskiego, który miał mniej liczną konkurencję niż Sawoch, ale należy go pochwalić. Na następnych zawodach Żukowski rozstawiony będzie jako turniejowa jedynka - ocenił naszych zawodników Rafał Buczek, grający trener Top-Spinu Szczecin.

###

W Sianowie, rozegrane zostały wojewódzkie eliminacje do drużynowych mistrzostw Polski kadetów oraz kadetek i młodzików oraz młodziczek. Wśród kadetów wygrał UKS Zalew Stepnica, w którym grał Nikodem Czarnoff i Adam Antoszczyk. W kadetkach zaś najlepszy był zespół Chrobrego Międzyzdroje I, mający w składzie Magdę Idzik i Maję Łukowską. Jeżeli chodzi o młodzików to wygrał KTS Kołobrzeg, reprezentowany przez Karola Sukurenko i Antoniego Stańczyka, a wśród młodziczek najlepszy był zespół Czarnych Pieszcz, w składzie Marysia Pieniążek, Hanna Gastół i Michalina Stępień.

###

W miniony weekend grała również III liga tenisa stołowego. W grupie mistrzowskiej Griffin's Spin I rozegrał zaległy mecz z Technikiem Świdwin I i wygrał 10:3.

###

27 marca w Fabryce Energii odbędzie się, dziesiąty, amatorski turniej tenisa stołowego. Będzie to ostatni turniej, kończący drugi cykl rozgrywek, który składa się z dziesięciu etapów. Zawody odbywają się w każdą niedzielę, w Szczecinie, przy ulicy Łukasińskiego 110.©℗