Sobota, 10 czerwca 2023 r. 
12 szczecin
REKLAMA

Tenis Stołowy. Eliminacje do Mistrzostw Polski [GALERIA]

Data publikacji: 22 marca 2023 r. 19:10
Ostatnia aktualizacja: 12 kwietnia 2023 r. 21:36
Tenis Stołowy. Eliminacje do Mistrzostw Polski
 

19 marca rozegrano Wojewódzkie Eliminacje do Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików oraz Juniorów i Juniorek w tenisie stołowym. Areną zmagań była gmina Bierzwnik.

W turnieju rywalizowało 17 juniorów i 44 młodzików. W kategorii młodziczek awans uzyskały Judyta Chodyniecka (Zalew Stepnica) i Maria Pieniążek (Czarni Pieszcz), które dołączyły do zawodniczki z limitem PZTS - Dariny Pavelko (Chrobry Międzyzdroje). Wśród młodzików najlepiej zaprezentowali się Maciej Pieniążek (Czarni Pieszcz) i Szymon Koper (SALOS Szczecin), którzy dołączyli do zawodników z limitem PZTS - Jakuba Zorniga (STS Dębno) i Karola Sukurenki (KTS Kołobrzeg). W turnieju juniorskim awans uzyskali Julia Zornig (STS Dębno) i Wiktoria Hałabaty (Chrobry Międzyzdroje) oraz Konrad Lisek (Visonex Wierzbięcin) i Patryk Stanisławczyk (Griffin's Spin Szczecin). Mistrzostwa Polski Juniorów odbędą się 27-30 kwietnia w Zielonej Górze, a Mistrzostwa Polski Młodzików 19-21 maja w Rzeszowie.

- Jeśli chodzi o wyniki młodzików, to obyło się bez większych zaskoczeń. W juniorach zdecydowanie wygrał Konrad Lisek, a duże postępy w grze zrobili Julia i Jakub Zornig, na co dzień trenujący w Gorzowie Wielkopolskim - opisał eliminacje w Bierzwniku Rafał Buczek, grający trener klubu Top-Spin Szczecin.

###

18 marca odbył się mecz I ligi mężczyzn grupy północnej, w którym Darz Bór Karnieszewice wygrał na wyjeździe z zespołem Dekorglass Działdowo II 9:1. Punkty dla Darz Boru zdobyli: Marcin Woskowicz 2.5, Bartosz Szarmach 2.5, Karol Szarmach 2.5 i Marcin Marchlewski 1.5. Zespół z Karnieszewic zajmuje 4. miejsce w tabeli.

- Mecz pod dyktando gości, którzy zdominowali to spotkanie. Przed zespołem z Karnieszewic jeszcze trzy ważne spotkania, w których realnie powalczą o trzecie miejsce w tabeli - opisał mecz I ligi R. Buczek.

###

W miniony weekend rozegrano mecz 13. kolejki II ligi mężczyzn grupy północnej, w którym Champion II Police zremisował u siebie z Trzynastką Szczecin 5:5.
- Bardzo wyrównany pojedynek, a końcowy rezultat oddaje przebieg tego spotkania. Więcej szczęścia w tym remisie miał zespół ze Szczecina. W zespole Trzynastki zabrakło Marcina Kociuby, a w Championie Michała Kowalskiego - opisał mecz II ligi R. Buczek.

###

Wyniki w regionie:

III liga: Zalew I Stepnica - STS Dębno I 3:15, UKS Champion TP Myśliwiec - Trzynastka II Szczecin 10:8, STLA Szczecinek - Koszalinianin II 6:12, ATS I Stargard - LUKS Gryfice 13:5.

IV liga: SALOS Szczecin - Griffin's Spin III Szczecin 11:7, Zalew II Stepnica - Mewa Resko 9:9, ATS II Stargard - Flota Świnoujście 4:14, ZTTS Złocieniec - KTS II Kołobrzeg 7:11, Czarni Pieszcz - KTS Koszalinianin III 6:12, Technik II Świdwin - UKS TEAM TENIS 2005 Białogard 6:12.

V liga: Zalew III Stepnica - STS Dębno II 1:17, Enea Szczecin - Zalew III Stepnica 3:15, STS Połczyn Zdrój - Gryf II Szczecinek 8:10, UKS Sucha Koszalińska - Perła Połczyn Zdrój 9:9.

###

18 marca odbył się Niekłończycy, pierwszy Turniej OPEN Tenisa Stołowego o Puchar Sołtysa. Zawodnicy walczyli o zwycięstwo i nagrody ufundowane przez Zakład Kamieniarski "LASTRICO" Jan Ziętek. Uczestnicy rywalizowali ze sobą od godziny 10 do 18, rozgrywając mecze każdy z każdym, a turniej nie był podzielony na kategorię. Zwycięzcą został Rafał Stasiak (Trzebież), drugie miejsce zajęła Karolina Ligocka (Szczecin), a trzecie Rafał Stawiński (Police).

- Bardzo fajna inicjatywa, w której udział wzięli zawodnicy z naszego regionu. Jak najwięcej takich spotkań, popularyzujących tenis stołowy - opisał turniej w Niekłończycy R. Buczek

###

19 marca rozegrano ósmy turniej FETS w amatorskim tenisie stołowym. W finale A zwyciężył Paweł Zińczak, drugi był Błażej Żarczyński, a trzeci Jacek But. W finale B najlepszy był Robert Rakocy, drugi Tomasz Kamiński, a trzeci Krzysztof Sankowski. W finale C wygrał  Daniel Róg , drugi był Piotr Sterna, a trzeci Stanisław Koperski. Zmagania odbywają się w każdą niedzielę o godz. 10 w Fabryce Energii, przy ulicy Łukasińskiego 112.- Na turnieju pojawiło się 31 osób, a poziom zawodów był wysoki i zadowalający. Odnotowaliśmy trzy nowe osoby. Nadal spełniamy swoją misję i już w najbliższą niedzielę zapraszamy na kolejny turniej - zakończył R. Buczek.

PR

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA