niedziela, 27 maja 2018.
Strona główna > Sport > Tenis. Pekao Szczecin Open z prestiżową nagrodą

Tenis. Pekao Szczecin Open z prestiżową nagrodą

Tenis. Pekao Szczecin Open z prestiżową nagrodą
Data publikacji: 2017-03-22 10:51
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-22 13:45
Wywietleń: 1313 225765

Pekao Szczecin Open po raz drugi w 24-letniej historii otrzymał Challenger Awards. To prestiżowa nagroda dla najlepszego turnieju z cyklu ATP Challenger Tour w 2016 roku. Tegoroczna, jubileuszowa 25. edycja odbędzie się w dniach 11-17 września.

- Miło nam, że do jubileuszu przystąpimy jako laureaci tego wyjątkowego wyróżnienia. Challenger Pekao Szczecin Open to bardzo duże przedsięwzięcie organizacyjne i logistyczne, ale też kosztowne. Budżet naszego turnieju wynosi około miliona euro, co sprawia, że należymy do największych cyklicznie odbywających się sportowych imprez w kraju, obok wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Swoją wysoką pozycję zawdzięczamy przede wszystkim sponsorom tytularnym – Bankowi Pekao S.A. i Miastu Szczecin, którzy są z nami od samego początku – uważa dyrektor Pekao Szczecin Open, Krzysztof Bobala.

Pekao Szczecin Open zostało już wyróżnione w 2002 roku. W ubiegłym roku w oficjalnym kalendarzu ATP Challenger Tour znalazło się  166 turniejów w 42 krajach świata. Nagrodę przyznaje się na podstawie ocen zamieszczonych w szczegółowym raporcie przygotowywanym zawsze przez Supervisora ATP, a także internetowego głosowania przeprowadzonego wśród tenisistów.

- Właśnie fakt, że w wyborze tak istotny jest głos tenisistów, dodaje tej nagrodzie szczególnej wartości. Od wielu lat napływają do nas od samych zawodników sygnały, że organizujemy challenger na poziomie turniejów ATP World Tour. Ta opinia przekłada się na coroczną, świetną obsadę Pekao Szczecin Open i co za tym idzie, ogromne zainteresowanie kibiców. W ubiegłym roku odnotowaliśmy rekordową frekwencję przekraczającą 25 tysięcy osób, a mecze Jurka Janowicza przyciągnęły na trybuny Kortu Centralnego komplet
widzów, choć była to tylko pierwsza i druga runda – podkreśla Krzysztof Bobala.

Wręczenie Challenger Awards nastąpi podczas odbywających się w Brunszwiku w dniach 9-10 lipca Challenger Global Workshop. Władze ATP Tour oprócz wysokiego poziomu organizacyjnego podkreślanego przez Supervisorów i zadowolenia tenisistów, wskazywały jako bardzo istotną rzecz właśnie zainteresowanie kibiców.

Na trybunach challengerów w Szczecinie, Brunszwiku i Mons w 2016 roku zasiadło w sumie blisko 70 tysięcy osób, czyli około 10 procent całkowitej liczby widzów zasiadających na trybunach niemal 170 turniejów tej rangi na świecie.

- W ubiegłym roku wróciłem do Szczecina po kilkuletniej przerwie i byłem pod ogromnym wrażeniem tego, co zobaczyłem i to w każdym wymiarze. W swojej karierze grałem w Wielkim Szlemie, w turnieju Masters ATP World Tour Finals w Londynie i w wielu turniejach ATP World Tour. Szczerze mówiąc, muszę przyznać, że na wielu z nich tenisiści nie mają tak komfortowych warunków, jak
właśnie podczas Pekao Szczecin Open. Dlatego wierzę, że uda mi się zagrać w Szczecinie również w tym roku, w końcu będzie to jubileusz turnieju – uważa  Mariusz Fyrstenberg, który trzykrotnie w deblu wygrywał w Szczecinie (2001, 2003 i 2005) w parze z Marcinem Matkowskim.

Główna rywalizacja w męskim tenisie - poza czterema turniejami zaliczanymi do Wielkiego Szlema i końcącym sezon turniejem Masters ATP World Tour Finals – toczy się podczas imprez rozgrywanych pod szyldem Stowarzyszenia Tenisistów
Zawodowych (ATP) na dwóch płaszczyznach.

Pierwszą stanowią turnieje ATP World Tour 1000, ATP World Tour 500 i ATP World Tour 250, w których startują zawodnicy z najwyższym rankingiem ATP World Tour. Druga to ATP Challenger Tour, a w nich występować mogą tylko zawodnicy
sklasyfikowani poniżej 50. miejsca, a także zajmujący pozycje od 11-50, ale tylko pod warunkiem otrzymania „dzikiej karty” od organizatorów.

Pekao Szczecin Open jest najstarszym i największym turniejem tenisistów w Polsce, rozgrywanym nieprzerwanie od 1993 roku (początkowo w ramach cyklu satelitarnego 1993-95). W 1996 roku po raz pierwszy zagościł w kalendarzu ATP Challenger Series, a od 1997 r. zaliczany jest do imprez najwyższej rangi w cyklu, tzw. Top Level Events. (par)

Komentarze

necik
Zanzibaru
2017-03-22 13:41:08
zibi
bravo. Bobala na prezydenta
2017-03-22 11:30:15

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”