Tenis - Pekao Open. Kolar pokonał w finale Majchrzaka [GALERIA]

Data publikacji: 19 września 2021 r. 15:37
Ostatnia aktualizacja: 19 września 2021 r. 16:07
Tenis - Pekao Open. Kolar pokonał w finale Majchrzaka
Zdenek Kolar jest triumfatorem Pekao Szczecin Open 2021. Fot. Ryszard Pakieser

Kamil Majchrzak przegrał ze Zdenkiem Kolarem 6:7, 5:7 w trwającym ponad 2,5-goodzinny finale tenisowego Pekao Szczecin Open 2021. Czech tym samym zakończył tydzień na kortach przy al. Wojska Polskiego bez straty seta.

Kamil Majchrzak był pierwszym polskim finalistą Pekao Szczecin Open od kiedy turniej uzyskał rangę ATP Challenger. Nic dziwnego że kibice, którzy do ostatniego miejsca wypełnili trybuny kortu centralnego, liczyli na końcowy sukces Polaka. Majchrzak przez cały turnieju prezentował skuteczny tenis i w drodze do finału nie przegrał seta. Równie dobrym bilansem mógł jednak pochwalić się również rywal z Czech.

Kolar od pierwszych minut finałowego pojedynku prezentował ofensywny styl. Szybko przełamał podanie Majchrzaka, ale Polak odrobił straty przy serwisie Czecha. Kolejny raz Kolar był blisko przegrania własnego podania w kluczowym dwunastym gemie. Obronił w nim kilka setboli, aby ostatecznie doprowadzić do tie-breaku, w którym triumfował do 7:4.

Drugi set przyniósł kolejne, długie i efektowne wymiany. Żaden z zawodników nie potrafił uzyskać przewagi, ale coraz częściej inicjatywę przejmował Kolar. Czech przycisnął zwłaszcza w decydującym gemie, w którym przy serwisie Majchrzaka wygrał trzy piłki z rzędu, a przy meczbolu Polak popełnił podwójny błąd serwisowy.

Dla Kolara wygrana w szczecińskim turnieju był trzecim w tym roku triumfem w imprezach rangi ATP Challenger.