czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Sport > Tenis. Matkowski w ćwierćfinale

Tenis. Matkowski w ćwierćfinale

Tenis. Matkowski w ćwierćfinale
Data publikacji: 2016-05-29 17:22
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-29 17:05
Wywietleń: 783 135829

W 1/8 finału debla wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open w Paryżu rozstawieni z „16" szczecinianin Marcin „Matka" Matkowski i Leander Paes z Indii pokonali triumfatorów tegorocznego Australian Open Brytyjczyka Jamie Murraya i Brazylijczyka Bruno Soaresa (4.) 7:6 (7-5), 7:6 (7-4).

W pierwszym secie Matkowski i Paes wygrywali 2:0, ale rywale od razu odrobili straty i do wyłonienia zwycięzcy tej partii potrzebny był tie-break. W nim wypracowali przewagę 4-1. W końcówce Murray i Soares niemal doprowadzili do remisu, ale polsko-hinduska para objęła prowadzenie w całym pojedynku. Niespełna 43-letni Paes starał się być bardzo aktywny, dobrze spisywał się zwłaszcza pod siatką.

W drugiej partii przy stanie 1:1 znów było przełamanie za przełamanie, a potem trwała wyrównana walka. W 11. gemie Matkowski i jego partner nie wykorzystali trzech "break pointów". Pod koniec spotkania zaczął padać deszcz, ale pojedynek nie został przerwany. Drugi w tym meczu tie-break również ułożył się po myśli niżej notowanego duetu.

Na otwarcie „szczeciński" debel wygrał z Białorusinem Aliaksandrem Burym i Denisem Istominem z Uzbekistanu 7:6 (7-3), 7:6 (8-6), a w kolejnej fazie zmagań z Austriakiem Julianem Knowle i Niemcem Florianem Mayerem 6:4, 6:3. Kolejnymi rywalami będą rozstawieni z numerem piątym bliźniacy Bob i Mike Bryanowie.

Matkowski zgłosił się także w imprezie na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa do miksta razem z Czeszką Lucie Hradecką. Ubiegłoroczni finaliści tym razem odpadli w 1. rundzie.

Przed sezonem 34-letni Polak nawiązał stałą współpracę z Łukaszem Kubotem, a głównymi celami miały być imprezy wielkoszlemowe i igrzyska. Nie odnosili jednak sukcesów i po kilku miesiącach postanowili spróbować sił z innymi partnerami, ale zapowiedzieli, że wystąpią jeszcze razem w turnieju olimpijskim w Rio de Janeiro.

W sobotę do ćwierćfinału debla awansował Kubot. Porażkę w 2. rundzie zanotowały - obie z zagranicznymi partnerkami - Magda Linette i Paula Kania. W 1. rundzie gry podwójnej odpadły - również występujące z zagranicznymi tenisistkami - Klaudia Jans-Ignacik i Alicja Rosolska oraz Mariusz Fyrstenberg.

Późnym popołudniem ma się rozpocząć mecz 1/8 finału singla rozstawionej z numerem drugim Agnieszki Radwańskiej z Bułgarką Cwetaną Pironkową. (pap)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”