środa, 20 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Tenis. Kuczer o krok od medalu

Tenis. Kuczer o krok od medalu

Tenis. Kuczer o krok od medalu
Data publikacji: 2015-07-27 16:28
Wywietleń: 1388 5744

DARIA Kuczer – tenisistka Promasters Szczecin była o krok od wywalczenia medalu w mistrzostwach Europy do lat 16. Szczecinianka w tak prestiżowej imprezie startowała po raz pierwszy. Dotarła do czwartej rundy gry pojedynczej i ćwierćfinały gry deblowej.

W zawodach rozgrywanych w Moskwie Kuczer w grze pojedynczej pokonała kolejno Lenkę Starą (Słowacja) 7:5 7:6, Federikę Bilardo (Włochy) 7:5 1:6 6:4 i Basak Akbas (Turcja) 6:4 6:0.

Szczególnie cenne było zwycięstwo w drugiej rundzie nad rozstawioną z numerem 11 Włoszką. W meczu o awans do ćwierćfinału Kuczer przegrała z Anną Slovakovą (Czechy) 4:6 1:6. Jak się później okazało Slovakova wygrała cały turniej i została mistrzynią Europy.

Zawodniczka Promasters równie dobrze zaprezentowała się w grze podwójnej. Kuczer i jej partnerka, Wiktoria Kulik, sprawiły ogromną niespodziankę w trzeciej rundzie pokonując rozstawioną z numerem 2 parę rosyjską Gasanova/ Kazionova 6:2 4:6 10-8. W meczu o awans do strefy medalowej Polski przegrały nieznacznie z parą z Białorusi Grib/ Shytkouskaya (rozstawione z nr 6) 4:6 6:4 4-10.

Z Moskwy młoda szczecinianka przeniosła się do Ankary (Turcja), gdzie już w środę rozpoczyna się turniej o awans do finałów Drużynowych Mistrzostw Europy do lat 16. Oprócz Polski w zawodach biorą udział reprezentacje Azerbejdżanu, Bośni i Hercegowiny, Niemiec, Grecji, Norwegii, Hiszpanii i Turcji.

W podobnym turnieju w kategorii do lat 12 brała udział w ubiegłym tygodniu inna zawodniczka AT Promasters, Olga Gołaś. Zawody pod nazwą „Nations Challenge Cup" rozgrywane były w holenderskim Haren.

Reprezentacja Polski po zwycięstwach nad Danią i Portugalią oraz porażkach z Holandią i Belgią została sklasyfikowana na piątym miejscu. Do turnieju finałowego awansowały dwa najlepsze zespoły. (p)

 

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy