niedziela, 15 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Tenis. Hala znów za droga

Tenis. Hala znów za droga

Tenis. Hala znów za droga
Data publikacji: 2015-09-28 13:18
Ostatnia aktualizacja: 2015-09-29 09:12
Wywietleń: 1423 24410

NIE udało się rozstrzygnąć dwóch kolejnych przetargów na wyłonienie wykonawcy hali tenisowej na kortach przy al. Wojska Polskiego. Wyniki ewentualnego trzeciego przetargu znane będą najwcześniej w listopadzie, ale rozpoczęcie inwestycji w tym roku wydaje się coraz mniej realne.

Miasto już przed dwoma laty podjęło decyzję o zamknięciu Lodogryfu i przeznaczeniu całego obiektu przy al. Wojska Polskiego na cele tenisowe. Planowana hala ma posiadać trzy korty ze sztuczną nawierzchnią, trybuny dla kibiców i zaplecze sanitarne.

Budowa hali będzie pierwszym etapem modernizacji obiektu przy al. Wojska Polskiego. Kolejny zaplanowany na lata 2016 i 2017 to postawienie budynku towarzyszącego z biurami, salą konferencyjną, siłownią i gastronomią.

Między wspomnianym budynkiem, a posesjami od strony ul. Wyspiańskiego zaplanowano też miejsce na dwa dodatkowe korty odkryte. Ich budowa ruszy jednak najwcześniej w trzecim etapie modernizacji, gdy w miejscu dwóch skrajnych boisk od strony al. Wojska Polskiego urządzony zostanie parking. Przy nowej hali i budynku towarzyszącym udało się bowiem wygospodarować zaledwie 10 miejsc postojowych. ©℗ (woj)

Cały artykuł czytaj we wtorkowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego, lub w e - wydaniu.

Komentarze

ckm
bo najłatwiej to coś rozpieprzyć - LODOGRYF. i w końcu ani jednego nie ma ani drugiego nie będzie.
2015-09-29 00:03:45
Coval
A moze by tak zrobic jak jest na zachodzie, ze w przetargu nie wygrywa ten, ktory da najnizsza kwote, a tem ktorego kwota bedzie najblizsza sredniej zaproponowanej przez np. miasto ale nie podana do ogolnej wiadomosci firm startujacych w przetargu.
2015-09-28 23:23:48
jonatan
Co to znaczy za droga? Jest projekt według którego wykonawca ma zrealizować inwestycję, którą mam nadzieję projektant także prawidłowo wycenił. Przecież przedsiębiorca przystępujący do przetargu potrafi liczyć i z pewnością nie będzie dokładał z własnej kieszeni. Tak jak napisał "R", jeśli miasto nie stać na tą inwestycję to niech sobie da spokój, lub znajdzie dodatkowe fundusze.
2015-09-28 15:39:17
R.
Jeżeli jest za droga to chyba Szczecina nie stać na taką inwestycję. Po prostu. Bo jeśli będzie stałe cięcie po kosztach to potem się okaże, że nie ma tam warunków nawet dla podwórkowego turnieju juniorów.
2015-09-28 13:11:01

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy