poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Tenis. Hala już skończona

Tenis. Hala już skończona

Tenis. Hala już skończona
Data publikacji: 2017-07-24 13:38
Ostatnia aktualizacja: 2017-07-25 12:25
Wywietleń: 863 278465

Po ponad dwóch latach starań obiekt przy al. Wojska Polskiego doczekał się hali tenisowej z prawdziwego zdarzenia. Rozpoczęły się właśnie odbiory hali wybudowanego w przez szczecińską firmę Ciroko.

Inwestycja na terenie po byłym Lodogryfie była wyjątkowo pechowa. Pierwotnie miała wystartować we wrześniu 2015 roku, a tenisiści mieli z hali korzystać już w sezonie zimowym. Przez kilka miesięcy nie udawało się jednak znaleźć wykonawcy.

Nadzorujący inwestycję MOSRiR ogłaszał kolejne przetargi, ale oferty za każdym razem przekraczały budżet zaplanowany na ten cel. Dopiero pod koniec 2015 roku podpisano umowę i kilka tygodni później ruszyły prace. Tempo robót nie było zadowalające i MOSRiR zgłaszał poprzedniemu wykonawcy firmie Kbud z Prusic swoje zastrzeżenie. Konflikt narastał i w końcu firma z Prusic zeszła z plac budowy, pozostawiając rozgrzebaną inwestycję. Budową wznowiono dopiero kilka miesięcy później.

W międzyczasie na terenie obiektu wykonano dodatkowe prace przy modernizacji dróg wewnętrznych, ogrodzeń i instalacji podziemnych. Zmieniono także projekt hali, która wzbogaciła się o większą liczbę miejsc na trybunach i inną od wstępnie planowanej elewację. Bez zmian pozostało natomiast wnętrze hali, w której znajdują się trzy korty z nawierzchnią akrylową.

Prace przy budowie hali wznowiła w styczniu tego roku szczecińska firma Ciroko, która za dokończenie inwestycji otrzyma 8,5 miliona złotych. Tym razem budowa hali tenisowej posuwała się ekspresowo. Wszystko po to, aby zakończyć inwestycję przed wrześniowym Pekao Szczecin Open 2017.

Mecze turniejowe odbywać się będą wprawdzie nadal na odkrytych kortach ziemnych, ale organizatorzy zamierzają wykorzystać budynek hali do urządzenia zaplecza turnieju. Przygotowania do Pekao Szczecin Open 2017 w nowej hali powinny się rozpocząć w połowie sierpnia, zaraz po zakończeniu wszystkich wymaganych odbiorów obiektu. ©℗ (woj)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Lolek
To nie hala to barak. A PKO Szczecin Open no cóż impreza fajna, ale więcej snobizmu niż tenisa imprezy towarzyszące uściski dłoni owszem fajne, ale sama gra na bardzo niskim poziomie. Dlaczego? odpowiedź jest prosta: bo przyjeżdżają słabi zawodnicy. Szczecin to naprawdę nie jest stolica tenisa i trzeba sobie to uczciwie powiedzieć. Federer tu raczej nie zagra.....Owszem turniej ma długoletnią tradycję i to jest prawda, tylko, że tradycja sie widowiska sportowego nie stworzy. I jeszcze jedno: szczecińskie korty tenisowe to obiekt wybitnie rekreacyjny wpychanie tu na siłę zawodowego turnieju przy tak małej liczbie miejsc dla widzów i zastawianie samochodami wszystkich ulic bo parking na obiekcie jest bardzo mały to nieporozumienie. czas to sobie uświadomić: korty przy Wojska Polskiego to poniemiecki obiekt przystosowany do rekreacyjnej gry w tenisa. Tylko tyle i aż tyle. Organizowanie tu turniejów "z zadęciem" mija się z celem. Za mały obiekt za mała widownia i za małe pieniądze, żeby przyciągnąć liczących się chociażby w Europie, o świecie już nie mówiąc- zawodników. Ani Federer, Nadal ani Williams tu nie zagrają.
2017-07-25 12:06:11
ckm
taki większy baraczek, tylko że nie pasuje w tym miejscu.
2017-07-25 00:26:11
pekało
do pekao open: w tej chalce to można co najwyżej rozgrywać zawody w tenisa ale stołowego. Ten budynek ma 8 metrów wysokości co przede wszystkim eliminuje go z gry w tenisa ziemnego!
2017-07-24 20:04:36
ooo
Fajnie tylko Pekao Open tez pewnie zabierze dobra zmiana do Warszawy
2017-07-24 15:26:15
Jeszcze
Czas na zmianę nazw przystanków z LODOGRYF na KORTY TENISOWE :)
2017-07-24 14:20:48
pekao open
W razie deszczu można przenieść turniejowe mecze do hali, bo ostatnio deszcz wyjątkowo zniechęcał kibiców.
2017-07-24 13:35:52

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
25
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy