czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Sport > Tenis. Granollers najwyżej rozstawiony

Tenis. Granollers najwyżej rozstawiony

Tenis. Granollers najwyżej rozstawiony
Data publikacji: 2016-09-05 21:12
Wywietleń: 146 152784

Zajmujący 45 miejsce na światowej liście ATP 30-letni Marcel Granollers będzie najwyżej rozstawionym graczem podczas tenisowego turnieju Pekao Szczecin Open.

Hiszpan będzie jednym z siedmiu graczy pierwszej setki rankingu i jednym z dwóch z pierwszej piećdziesiątki. Tak dobrej obsady szczecińskiego challengera nie było już dawno, a trzeba pamiętać, że niegdyś takich zawodników w turnieju było kilkunastu.

Granollers naturalnie będzie jednym z głównych faworytów turnieju. Wiele wskazuje na to, że klątwa Hiszpanów, którzy w Szczecinie nie wygrali jeszcze w ani jednym turnieju, może być w tym roku zdjęta.

Co roku duża grupa dobrych tenisistów z tego kraju stawiana jest w roli faworytów, ale nigdy jeszcze żaden z nich nie wygrał, choć gwiazd światowego formatu nie brakowało. Grali w Szczecinie między innymi: Juan Carlos Ferrero, Sergi Bruguera, Alex Corretja, Alberto Costa, czy David Ferrer.

To byli gracze, którzy w swojej karierze wygrywali turnieje wielkoszlemowe, turnieje Masters, plasowali się w dziesiątce najlepszych tenisistów świata, ale w Szczecinie nigdy żaden z nich nie wygrał.

W Szczecinie trzech najwyżej rozstawionych graczy będzie właśnie z Hiszpanii. Z numerem 2 wystąpi Nicolas Amlmagro (obecnie nr 48 na świecie), natomiast z numerem 3 Inigo Cervantes (obecnie nr 75 na świecie).

Granollers w swojej karierze wygrał 4 turnieje ATP, najwyżej w rankingu plasował się na 19 miejscu. Było to cztery lata temu. Dwa razy dochodził do czwartej rundy turniejów wielkoszlemowych. Cztery lata temu podczas French Open i rok później podczas US Open.

Podczas trwającego obecnie US Open Granollers przegrał w II rundzie z Andy Murrayem. Granollers jest też świetnym deblistą. W swojej karierze wygrał 10 turniejów ATP w grze podwójnej.

Tenisowy turniej Pekao Szczecin Open rozpocznie się w poniedziałek 12 września. Dwa dni wcześniej rozpoczną się eliminacje. Finał zaplanowano na niedzielę 18 września. ©℗ (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”