Wtorek, 23 lipca 2024 r.

Szermierka. Szable w dłoń, a medal na szyję...

Data publikacji: 01 listopada 2019 r. 20:05
Ostatnia aktualizacja: 02 listopada 2019 r. 16:06

W saksońskim Bad Elster odbyły się 23. Mistrzostwa Europy Szermierki Zawodów Medycznych, w których wystartowało trzech zawodników na co dzień trenujących w szczecińskim rekreacyjnym klubie szermierki.

Lekarz Jacek Bujko, będący specjalistą medycyny rodzinnej, wywalczył dwa złote medale (szabla i floret). Dr n.med. Piotr Juszkiewicz, będący specjalistą chirurgii dziecięcej, zdobył srebro za szablę i brąz za floret. Natomiast Michał Jońca, student I roku wydziału lekarskiego PUM, zajął II miejsce wśród szablistów.

Nie były to pierwsze sukcesy naszych medyków. P. Juszkiewicza w 2015 roku zdobył tytuł mistrza Europy w szabli i regularnie go broni, a co roku staje też na podium w szpadzie.

Niedawno reprezentował Polskę także na European Masters Games 2019 w Turynie gdzie zdobył brąz w szabli w swojej kategorii wiekowej. Nie lada sukcesem było także srebro w szabli kobiet zdobyte tam przez Paulinę Bujko (kierowniczkę Przychodni Szczecińskiej), podopieczną dr Jacka Bujko, który pojechał do Turynu jako trener.

Dr Jacek Bujko zaprasza chętnych lekarzy (i nie tylko), by spróbowali swych sił w szermierce. Szczegóły można znaleźć w Internecie (www.szermierkaszczecin.pl).