Czwartek, 18 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Szachy. Chess Eagles w Event Arenie, trwają zapisy

Data publikacji: 09 lipca 2024 r. 17:18
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2024 r. 17:18
Szachy. Chess Eagles w Event Arenie, trwają zapisy
Przed festiwalowymi zmaganiami szkolenie dla początkujących przeprowadzi sędzia turnieju Arkadiusz Korbal, prezes i trener Klubu Szachowego Gryf Szczecin. Fot. archiwum  

Od czwartku do niedzieli w Szczecinie odbywał się będzie festiwal szachowy Chess Eagles, a zmagania toczyć się będą głównie w Event Arenie przy ul. Staszica 1 i tylko w sobotę miejscem spotkań miłośników królewskiej gry będzie sala bankietowa przy ul. Europejskiej 33.

- Na miejscu będzie mnóstwo atrakcji zarówno dla lepszych, słabszych, młodszych i starszych - zaprasza organizator imprezy Bartosz Bertyński. - Przeprowadzimy turnieje dla osób o różnym poziomie gry, quiz szachowy, wiele gier logicznych i planszowych, dostępny będzie plac zabaw i taras do odpoczynku, a nawet bawialnia dla najmłodszych. Lekcję z zasad gry w szachy przeprowadzi sędzia turnieju Arkadiusz Korbal. Zapewniamy wysoką pulę nagród, a wszystko zwieńczone będzie darmową poturniejową pizzą i możliwością wspólnego obejrzenia finału Euro 2024. Wstęp dla opiekunów oraz gości jest za darmo, wraz z możliwością skorzystania z poczęstunku, który będzie dostępny przez cały czas trwania turnieju.

Odbędą się dwa turnieje szachów klasycznych, dla zaawansowanych (czwartek godz. 16.30, piątek godz. 17, sobota godz. 10 i niedziela godz. 9) i początkujących (sobota godz. 10 i niedziela godz. 9), turniej szachów szybkich (piątek godz. 17) i turniej szachów błyskawicznych (niedziela godz. 17). Ponadto w czwartek o godz. 21 rozpocznie się nocny turniej deblowy, czyli tzw. kloc, w którym gra się na dwóch szachownicach, a figury zbite przeciwnikowi przekazuje się partnerowi, by ten mógł je postawić na swojej szachownicy.

Zapisy: www.chessmanager.com/pl/tournaments/5139456232783872; informacje: chesseagles.pl/szczecin-lipiec-2024/; kontakt z organizatorem: tel. 726-777-357 lub e-mail: kontakt.chesseagles@gmail.com . (mij)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA