Szachy. Blisko 200 miłośników królewskiej gry

Data publikacji: 14 lipca 2024 r. 20:36
Ostatnia aktualizacja: 14 lipca 2024 r. 20:36

Od czwartku do niedzieli odbywał się w Szczecinie Wakacyjny Festiwal Szachowy Chess Eagles, a rozgrywki toczone w Event Arenie przy ul. Staszica oraz sali bankietowej przy ul. Europejskiej, zgromadziły na starcie blisko dwustu miłośników królewskiej gry z Polski i Ukrainy. Jedynie nocne rozgrywki deblistów (tzw. kloc) nie spotkały się z większym zainteresowaniem...

W turnieju szachów klasycznych w Grupie A rywalizowało 36 szachistów i triumfowała mistrzyni FIDE Irina Barczuk (Laura Chylice) przed Wojciechem Śmieszkiem oraz Kacprem Karwowskim (obaj UKS Sparta Białołęka), zaś tuż za podium na 4. miejscu uplasował się Andrzej Zeissel (KSz Gryf Szczecin). W Grupie B z udziałem 39 zawodników zwyciężył Ukrainiec
Oleksandr Netrybijczuk (Husaria) wyprzedzając Polaków, Piotra Kupidłowskiego i Franciszka Zapalskiego (obaj niezrzeszeni). W Grupie startowało 33 graczy, a wygrał Paweł Elizarow przed Franciszkiem Zielskim i Kacprem Dziewulskim (wszyscy niezrzeszeni).

W turnieju szachów szybkich zagrało 38 sportowców amatorów, a najlepszym okazał się Paweł Elizarow wyprzedzając Marka Soleckiego (obaj niezrzeszeni) i Bogusza Jednoralskiego (KSz Gryf Szczecin).

Największą frekwencję miał turniej błyskawiczny, w którym startowało 43 szachistów, a triumfował mistrz FIDE Robert Kula (Pod Wieżą Szczecin) przed mistrzynią FIDE Iriną Barczuk (Laura Chylice) i Michałem Mazurkiewiczem (Korona Zakrzewo).©℗