Sobota 21 maja 2022r. 
REKLAMA

Sportowy plebiscyt. Uhonorowaliśmy sportowców i trenerów [GALERIA]

Data publikacji: 2017-12-20 20:52
Ostatnia aktualizacja: 2017-12-21 11:50
Sportowy plebiscyt. Uhonorowaliśmy sportowców i trenerów
 

Agnieszka Skrzypulec została najlepszym sportowcem ziemi szczecińskiej w 64. plebiscycie sportowym „Kuriera Szczecińskiego”.

Zawodniczka SEJK Pogoni Szczecin powtórzyła osiągnięcie sprzed roku, kiedy również triumfowała. W mijającym roku mocno poprawiła swoje osiągnięcia. Były one historyczne dla polskiego żeglarstwa.

Szczecinianka w minionym roku została mistrzynią świata i brązową medalistką mistrzostw Europy w klasie 470, pływając w parze z Irminą Mrózek-Gliszczyńską. Tytuł mistrzyni świata w olimpijskiej klasie 470 jest pierwszym w historii polskiego żeglarstwa.

Wśród trenerów najlepszy okazał się Zygfryd Jarema. To drugi z rzędu triumf szkoleniowca szczecińskich kolarzy, byłego znakomitego zawodnika z lat 60. ubiegłego wieku.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z IMPREZY

Kapituła plebiscytu dokonała też wyróżnień w kilku kategoriach. Najlepszym obcokrajowcem roku po raz drugi z rzędu wybraliśmy siatkarkę Chemika Police - Stefanię Veljkovic, która wywalczyła z reprezentacją Serbii mistrzostwo Europy, a z Chemikiem Police mistrzostwo i puchar Polski.

Najlepszą imprezą roku wybraliśmy siatkarskie mistrzostwa Europy, których mecze w jednej z grup toczyły się w szczecińskiej Arenie. Nagrodę specjalną otrzymał tenisowy turniej Pekao Szczecin Open, który w obecnym roku rozgrywany był po raz 25.

Drużyną roku została siatkarska drużyna Chemika Police - mistrzynie i zdobywczynie pucharu Polski, rywalizujące w siatkarskiej Lidze Mistrzyń. Mecenasem sportu wybraliśmy natomiast firmę Espadon wspierającą siatkarską drużynę mężczyzn i piłkarzy III-ligowego Świtu Skolwin.

Przyznaliśmy dwie nagrody w kategorii Sportowa Promocja Regionu. Otrzymali ją: Kamil Grosicki - wychowanek Pogoni Szczecin, uczestniczący w akcji charytatywnej wspierającego byłego piłkarza Pogoni Szczecin Zbigniewa Długosza i współwłaściciel Football Areny szkolącej dzieci.

Drugą nagrodę w ramach Sportowej Promocji Regionu otrzymała Robeilys Peinado z Wenezueli - brązowa medalistka mistrzostw świata w skoku o tyczce trenująca na co dzień w MKL Szczecin.

Nagrodę Sportowego Odkrycia Sezonu otrzymała Idalia Woźniak z klubu Ski Line Szczecin - wicemistrzyni i brązowa medalistka mistrzostw Europy juniorek w nartach wodnych, natomiast wśród sportowców niepełnosprawnych wyróżniliśmy wioślarzy Startu Szczecin: Jolantę Majkę i Michała Gadowskiego.

Andrzej Rynkiewicz - były piłkarz i dyrektor Pogoni Szczecin uhonorował natomiast najlepszego piłkarza w gronie wyróżnionych sportowców, a został nim w tym roku Jakub Piotrowski.

Tytuły sportowych czempionów wręczyliśmy tym razem: Eugeniuszowi Ksolowi - byłemu piłkarzowi i trenerowi Pogoni Szczecin, oraz Czesławowi Polewiakowi - znakomitemu niegdyś kolarzowi szosowemu i przełajowemu. ©℗ (par)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z IMPREZY

SPORTOWCY

1. Agnieszka Skrzypulec  SEJK Pogoń Szczecin  żeglarstwo
2. Piotr Lisek OSOT Szczecin  lekkoatletyka
3. Maciej Boguszewski Bodaikan Szczecin karate
4. Sofia Ennaoui  MKL Szczecin lekkoatletyka
5. Malwina Smarzek Chemik Police   siatkówka
6. Małgorzata Hołub Bałtyk Koszalin lekkoatletyka
7. Daria Zawistowska Pogoń Szczecin piłka ręczna
8. Marcin Matkowski SKT Szczecin tenis
9. Jakub Piotrowski Pogoń Szczecin piłka nożna
10. Mateusz Polski    KSW Róża Karlino boks

TRENERZY

1. Zygfryd Jarema Piast Szczecin  kolarstwo
2. Jakub Głuszak Chemik Police siatkówka
3. Piotr Szczeszek Wiskord Szczecin kajakarstwo

Więcej o sportowym plebiscycie w czwartkowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kibic siatkówki
2017-12-21 10:09:01
Druzyna roku "podziękowała" kibicom ze Szczecina i okolic ,którzy na nią głosowali i chodzili na mecze do Azoty Arena przenosząc LM do Koszalina.Wstyd i brak szacunku dla kibiców.
.
2017-12-21 06:44:53
Ładne te sportówki ;)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA