Spadochroniarstwo. Złoty i srebrny medal szczecinian

Data publikacji: 06 czerwca 2018 r. 21:20
Ostatnia aktualizacja: 07 czerwca 2018 r. 08:38

Złoty i srebrny medal zdobyli spadochroniarze ze Szczecina w ramach zawodów Pucharu Europy Wschodniej w celności lądowania, które odbyły się w Advarmie w Mołdawii.

W zawodach rywalizowało dziesięć 4-osobowych drużyn. Zawodnicy reprezentowali kluby sportowe z: Bułgarii, Grecji, Mołdawii, Polski, Rosji, Rumunii, Turcji, Ukrainy i Węgier. Polskę reprezentowała drużyna WKS Wawel Kraków w składzie Irena Paczek-Krawczak, Robert Krawczak (oboje są mieszkańcami Szczecina) oraz Kamil Wójciak i Jakub Mróz (z Krakowa). W bardzo trudnych i niesprzyjających warunkach w klasyfikacji drużynowej zespół Kraków Wawel uplasował się na drugiej pozycji, po rumuńskim zespole Aeroclubul Romaniei, a przed węgierską drużyną „Szolnok”.

W indywidualnej klasyfikacji kobiet złoto wywalczyła natomiast Irena Paczek-Krawczak. Jest to kolejny sukces tej zawodniczki WKS Wawel, która jednocześnie jest żołnierzem 1. Kompanii Regulacji Ruchu ze Szczecina w stopniu podporucznika. Jest ona także laureatką trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej kobiet Pucharu Europy Wschodniej w celności lądowania z ubiegłego roku.

Planowane było rozegranie ośmiu kolejek skoków i wykonanie jednego skoku treningowego przez każdego zawodnika. Na przeszkodzie do wykonania pełnego planu stanęła pogoda, a konkretnie silny wiatr, który uniemożliwiał zawodnicze skakanie. W sumie udało się wszystkim zawodnikom wykonać po 6 ocenianych skoków.

Na całoroczny cykl Pucharu Europy Wschodniej w Celności Avdarma 2018 (the East European Accuracy Cup Avdarma 2018) składają się zawody spadochronowe rozgrywane w pięciu krajach: Bułgarii, Mołdawii, Polsce, Rumunii i Węgrzech. Następne zawody cyklu odbędą się już 15-17 czerwca w Bułgarii.